Rok szkolny 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego

🔔 Ostatni dzwonek zabrzmiał dziś w naszej szkole 🔔
Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek 🚴‍♀️☀️🏄☀️🏊☀️🤸‍♀️
Na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 zaproszenie przyjęli: p. Łukasz Zaranek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie , ksiądz Proboszcz Marek Salwa, p. Aneta Karaś- Sołtys Sołectwa Pruśce, p. Joanna Swiniarska- Przewodnicząca RR naszej szkoły, p. Alina Dworakowska-Nowicka- Prezes KGW oraz p. Elżbieta Rożek – emerytowana nauczycielka.
Pani dyrektor Iwona Gruszka podziękowała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę i życzyła bezpiecznego odpoczynku!
Następnie uczniowie klasy 3, 4 i 5 przedstawili program słowno-muzyczny.
Na koniec uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki za swoją całoroczną pracę odebrali nagrody książkowe z rąk p. Dyrektor, Przewodniczącej RR i wychowawcy. Dwoje uczniów otrzymało książki za 100% i wysoką frekwencję 💪
Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych
🌞W🌞A🌞K🌞A🌞C🌞J🌞I🌞

🧑‍🎓 Pożegnanie Absolwentów 🧑‍🎓

Na uroczyste pożegnanie Absolwentów 🧑‍🎓 naszej szkoły przybyli zaproszeni goście w osobach: p. Łukasz Zaranek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Rady Miejskiej Rogoźna, p. Aneta Karaś -Sołtys Sołectwa Pruśce, p. Joanna Swiniarska- Przewodnicząca RR naszej szkoły oraz p. Elżbieta Rożek- emerytowana nauczycielka (wychowawczyni w kl.1-3 tegorocznych absolwentów).
W krótkim programie artystycznym uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólne lata. Nie mogło zabraknąć słów podziękowań dla najważniejszych osób… czyli ❤️ Rodziców ❤️
Uczniowie kl. 6 pożegnali w humorystyczny sposób swoje starsze koleżanki i kolegów.
Najwyższe wyniki w nauce osiągnęli: Paweł Dworakowski-Nowicki, Nikola Frontczak oraz Filip Swiniarski. Najlepszym absolwentem został Paweł Dworakowski-Nowicki, za co otrzymał nagrodę książkową oraz pamiątkową statuetkę. Następnie Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Podziękowania za współpracę z nasza placówką zostały skierowane do wszystkich Rodziców!
Najlepszy absolwent Paweł Dworakowski-Nowicki otrzymał nagrodę książkową ufundowaną przez Burmistrza Roman Szuberski – burmistrz Rogoźna, którą wręczył p. Łukasz Zaranek. Przewodniczący Rady Miejskiej ufundował vouchery dla najlepszych sportowców: Nikoli Frontczak i Filipa Swiniarskiego. Od Stowarzyszenia Przyjaciół Rogozińskich Mażoretek nagrodę książkową i podziękowanie za długoletnią pracę w zespole Pa-Mar-Sze otrzymała tancerka 💃 Izabela Czerwińska.
Po oficjalnych uroczystościach młodzież zaprosiła gości na kawę i ciasto a następnie z wychowawczynią udali się na wspólną zabawę.
Tegoroczni Absolwenci to:
1. Jakub Baranowski
2. Julia Brzuszczak
3. Izabela Czerwińska
4. Paweł Dworakowski-Nowicki
5. Igor Frasoński
6. Nikola Frontczak
7. Oliwia Kawczyńska
8. Tomasz Kwiliński
9. Norbert Macha
10. Marika Piaskowska
11. Hubert Pijanowski
12. Kacper Rakocy
13. Tatiana Rączkowiak
14. Łukasz Sierszchuła
15. Filip Swiniarski
16. Julia Wajman
W imieniu Absolwentów dziękujemy przybyłym Gościom, Rodzicom oraz Nauczycielom i Pracownikom szkoły za wspaniałą atmosferę. 🌸

📽 Film o Samorządzie Uczniowskim 🎬

Dnia 22 czerwca zostały rozdane nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Konkurs o Ekonomii Społecznej dla Młodzieży” organizowany przez Fundację Pomocy Wzajemnej BARKA. Dzieci z Samorządu Uczniowskiego wspólnie z opiekunem przygotowali film promujący działania Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Film, który stworzyliśmy zajął II miejsce w powiecie obornickim oraz otrzymał specjalne wyróżnienie za konwencję twórczą. 🥳👏
Uczniowie, którzy wzięli udział w filmie to: Jagoda Gruszka, Wiktor Pilarski, Wojciech Rembisz, Seweryn Sosnowski, Jan Drzazgowski i Wojciech Jurga. 👏 Uczniowie otrzymali nagrody w postaci dyplomów, breloków, ręcznie robionych kubków oraz każdy uczeń otrzymał voucher na zakupy do sklepu EMPiK. Serdecznie gratulujemy wygranej! 🥰
Pani Agata dziękuje uczniom za wzorową współpracę ❤️

Msza Święta

22 czerwca 2023 roku społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej dziękując za rok szkolny 2022/2023.

Pożegnanie klasy 3

Popołudniowa środa 21 czerwca 2023 roku dla klasy III była pełna wzruszeń, cudownych chwil i uśmiechu. Wraz z wychowawczynią i rodzicami uczestniczyła w pożegnalnym grillu na boisku szkolnym. Dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjnych. Rodzice przygotowali pyszne kiełbaski oraz słodkości, które po wyczerpujących grach i zabawach na świeżym powietrzu z koleżankami i kolegami zjedli z apetytem. Przy bogato zastawionym stole wszyscy oddaliśmy się wspólnym rozmowom i wspomnieniom. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie okazało się bardzo udane i każdy odjechał do domu z uśmiechem na twarzy. Wszystko zakończyło się około godziny dwudziestej pierwszej.
Do zobaczenia w klasie czwartej!
Wychowawczyni bardzo dziękuje swym uczniom za wspaniałe trzy lata wspólnie spędzone w murach naszej szkoły, a rodzicom za wspaniałą współpracę.

Wyjazd do kina – klasa 5 i 6

Dzisiaj klasa 5 i 6 udała się pociągiem do Poznania 🚈 Mimo przygody z godzinnym opóźnieniem startu pociągu dotarliśmy do Starego Browaru, aby obejrzeć w kinie film pt. „Flash”. Kolejną atrakcją był McDonald. Następnie szybkim spacerkiem udaliśmy się na dworzec PKP, aby wrócić do domu 😉

🚴‍♀️ Rowerowo w klasie 4 🚴‍♀️

Mimo niesprzyjającej pogody 🌦⚡️☀️ uczniowie kl.4 wybrali się na wycieczkę rowerową. 🚴‍♀️🚴‍♀️🚴‍♀️
Przed deszczem uchroniło nas przyjazna gościnność p. Kowalewskiej i p. Agnieszki Jurga.
Serdecznie dziękujemy za pomoc ❤️❤️❤️

Klasa 2 w Wągrowcu

Klasa 2 pierwszy dzień astronomicznego lata spędziła w Wągrowcu. Pogoda ⛈️ trochę zmieniła nasze plany. Rozpoczęliśmy od zajęć kulinarnych i pysznego kefiru truskawkowego 🍓, potem odbył się seans filmowy. Gdy trochę się rozpogodziło komunikacją miejską udaliśmy się na lody 🍦.
Na zakończenie dnia w końcu zaświeciło słońce ☀️ i udaliśmy się wyczekiwany plac zabaw. 😀

Z wizytą w gospodarstwie

20 czerwca 2023 r. przedszkolaki udały się na imprezę plenerową do gospodarstwa Państwa Nowickich. Pogoda dopisała, dzięki czemu dzieci mogły oddać się wspaniałym zabawom i atrakcjom przygotowanym specjalnie dla nich. Były zabawy na „dmuchańcu”, zabawy plastyczne i konstrukcyjne, huśtawki, samochody i rowerki. Dzięki Rodzicom dzieci nie straciły sił do „baraszkowania ” na dworze. Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców, którzy włączyli się w organizację pikniku i osobne dla Państwa Joanny i Krzysztofa Nowickich – głównych organizatorów.
Pełni wrażeń z prezentami wróciliśmy do przedszkola.

🚴‍♂️ Rowerowo w klasie 8 🚴‍♂️

Upał! 🔅🌡️
A w tym upale… klasa 8 na rowerach pojechała na wycieczkę rowerową do Wągrowca, ostatnią wspólną wycieczkę. Podziwialiśmy skrzyżowanie rzek Wełny i Nielby, na rynku zjedliśmy pyszne lody. Później mini plażowanie oraz oglądanie ryb nad jeziorem. Zakończyliśmy nasz pobyt w Wągrowcu smacznym obiadem.
Gratulujemy uczniom dobrej formy i dziękujemy Mamie, która nam towarzyszyła. ❤️

Warsztaty z malowania

Czerwone szkoły
opowiedziane – namalowane
… to projekt współfinansowany ze środków publicznych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Wysłuchaliśmy historii szkolnictwa w Wielkopolsce i historii ,,czerwonych szkół”. Namalowaliśmy na tekstylnych workach nasza szkołę. Dziękujemy Fundacja Nasze Podwórko za realizację tego projektu u nas w szkole 😊.

🦕 Zaurolandia w Rogowie 🦕

Kończąc rok szkolny 🌞 2022/2023 🌞 uczniowie klas 1-4 wybrali się na wycieczkę do Zaurolandii w Rogowie. Podziwialiśmy prehistoryczny świat dinozaurów 🦕🦖🦕 oraz korzystaliśmy z wszystkich atrakcji 🤸‍♂️🤸‍♀️ dostępnych w parku. W tak piękny, słoneczny dzień nie zabrakło lodów 🍦🍦🍦 dla ochłody.
Z wypiekami na twarzy wróciliśmy do szkoły.

 Seans filmowy

Dla klas 4-8 odbyl się dziś na sali gimnastycznej nietypowy seans filmowy.  😉
Serdecznie dziękujemy Państwu Joannie i Mirosławowi Swiniarskim za przygotowanie popcornu 🍿🍿🍿 dla społeczności szkolnej. 🥰

🎶 Koncert „Loopowanie – dźwięków zapętlanie” 🎶

Po raz ostatni, w tym roku szkolnym, w świat muzycznych wrażeń zabrała nas „Kulturka”. Tematem spotkania było „Loopowanie-dźwięków zapętlanie”. Mieliśmy okazję zobaczyć jak działa looper, czyli nowoczesne urządzenie, które posiada pamięć absolutną i powtarza wszystko z dokładnością artystyczną.

🚴‍♀️ Karta rowerowa 🚴‍♂️

Uczniowie, którzy w tym roku zdali egzamin na kartę rowerową, dzisiaj odebrali swoje pierwsze „prawo jazdy”.
🚴‍♂️🚴‍♂️ Życzymy im bezpiecznej jazdy!!! 🚴‍♀️🚴‍♀️

Msza w Siernikach

Szkoła wtopiona w lokalną społeczność żyje jej życiem.
18 czerwca br. odbyła się Msza św. w lesie przy figurze Matki Bożej w Siernikach.
W uroczystości tej wziął udział, między innymi, poczet sztandarowy naszej szkoły.

🌙 Nocka w szkole – klasa 8 🌙

Pruśce są piękne! ☀️
Klasa 8 bawiła się wspólnie na ostatniej nocce w tym roku szkolnym i po raz ostatni w takim składzie. 🧑‍🎓 Podczas spaceru nad Jezioro Starskie dopisywała pogoda, a widoki były śliczne! Po powrocie trzeba było coś przekąsić i zająć się przygotowaniem strefy kibica na mecz Polska-Niemcy. ⚽
W międzyczasie gra na świeżym powietrzu, a po meczu zabawa w chowanego z latarkami.
To była krótka noc, pełna wrażeń, żartów i zabawy.🌛

🌙 Nocka w szkole – klasa 1 i 2 🌙

W ostatni weekend przed wakacjami 🏖️🌞🏖️ uczniowie klas 1 i 2 spędzili ostatnią nockę  🌙  w szkole. Rozpoczęliśmy tradycyjnie zabawą ⚽⛹️‍♂️ na placu zabaw, potem odbył się mini mecz siatkówki ręcznikowej. Gdy już zgłodnieliśmy, przyszedł czas na pieczone kiełbaski. Przy świetle ogniska 🔥 śpiewaliśmy wspólnie piosenki przy akompaniamencie gitary 🎶🎸🎶 i tańczyliśmy belgijkę. Wieczorna zabawa w chowanego z latarkami 🔦 dostarczyła wielu emocji. Po rozlokowaniu się na sali gimnastycznej, udaliśmy się na seans filmowy 📺, a potem nastała stopniowa cisza i pomalutku kolejno, słodko zasypialiśmy 😴😴😴.
Rano lekko niewyspani, zjedliśmy sycące śniadanie i wróciliśmy do domu 🏠.

Challange #150LATLBS

Z okazji 150 rocznicy Ludowego Banku Spółdzielczego w Obornikach 99 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wykonało 10 przysiadów w odpowiedzi na wyzwanie, które przyjęliśmy od ZSZ im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Serdecznie dziękujemy.
Do dalszej zabawy nominujemy:
1. OSP w Pruścach
2. Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie
3. Stowarzyszenie Do Przodu w Pruścach
Czas na wykonanie zadania 7 dni.
Powodzenia!
LBS życzymy sukcesów na kolejne 150 lat.
Nasz challange -> LINK

Konkurs „Mama, tata i ja”

Konkurs „Mama, tata i ja” był organizowany przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu. Nasza uczennica – Alicja Dworakowska-Nowicka zdobyła w swojej kategorii wiekowej 1 miejsce! Serdecznie gratulujemy!

🌜 Nocka w szkole – klasa 6 🌜

Uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą spędzili kolejną nockę w szkole! 🌜 Podczas nocki udaliśmy się na spacer do lasu 🌳🌲, graliśmy w zbijaka 🏐. Po zmroku bawiliśmy się w „chowanego” 🌠. Graliśmy również w rysunkowe kalambury, które dostarczyło wielu emocji. Po wszystkich atrakcjach przygotowaliśmy się do snu, aby kolejnego ranka posprzątać, zjeść śniadanie i udać się do domu na odsypianie nieprzespanej nocki. 😊

 

 

 

Śniadanie na trawie

Dziś cała społeczność szkolna wyległa na boisko by spałaszować grillowaną kiełbasę 🌭🌭🌭 podczas dużej przerwy 🤸🙃🤸‍♀️

 

 

👑 Król Karol III – konkurs 👑


6 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu językowego, zainspirowanego koronacją Króla Karola III. Na krótką chwilę król zaszczycił nas swoją obecnością. 😉

W klasach 4-5 nagrodzono plakaty:
Seweryna Sosnowskiego- I miejsce, Nikoli Piaskowskiej-II miejsce, Macieja Jarząbka- III miejsce.
Zadaniem uczniów z klas 6 i 8 było napisanie listu do Karola III.
Uczniowie na podium to:
Wiktor Pilarski – I miejsce, Jagoda Baranowska – II miejsce, Julia Jurga – III miejsce.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział. 👑💂‍♂️🇬🇧

Festyn rodzinny


Kolejny Festyn Rodzinny za nami!!!
Organizatorami festynu byli: Sołectwo Pruśce, Stowarzyszenie Do Przodu, OSP Pruśce, KGW Pruśce oraz MY Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II 😉
Zaproszenie na festyn przyjął Roman Szuberski – burmistrz Rogoźna oraz proboszcz Marek Salwa. Nasz festyn odwiedzili radni powiatowi Renata Tomaszewska oraz Henryk Janus.
Podczas festynu można było zjeść smaczne ciasto dzięki Radzie Rodziców naszej placówki oraz watę cukrową i popcorn. Było również stoisko z grillowaną kiełbasą. Dla dzieci i dorosłych oprócz zabaw i zadań sportowych była zjeżdżalnia, plecenie warkoczy, malowanie twarzy, tatuaże, turniej szachów itp. Nie mogło zabraknąć pokazów OSP Pruśce.
Każdy chętny mógł znaleźć coś dla siebie!!!
Podczas festynu zbierano pieniądze na rehabilitację naszego absolwenta Brajana Lewandowskiego (kwota w puszce to 1738.90 zł). Rodzina dziękuje za wszelaką pomoc! ❤️❤️❤️

🎈 Nocka w przedszkolu 🎈


2.06.2023 r. to drugi dzień niespodzianek dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka.
Spotkaliśmy się w godzinach popołudniowych na drugiej w tym roku szkolnym nocce w przedszkolu. Nie zabrakło ciekawych zabaw terenowych m.in. „Tropiciele” i oczywiście wyczekiwanej z niecierpliwością nocnej zabawy z latarkami „Świetliki”. Wielkie podziękowania 💓 kierujemy do Rodziców, którzy dbali o nasze pełne brzuszki, by nie zabrakło sił podczas zadań i zabaw.
Po przespanej nocy, zjedzeniu śniadania dzieci z wielkim uśmiechem i błyskiem w oku wracały z rodzicami do domu. Kolejny sprawdzian z samodzielności zdany na szóstkę z plusem! 💪💖💪

 

 

 

🎈🥳 Dzień Dziecka – klasy starsze 🥳 🎈


Z okazji Dnia Dziecka i Młodzieży odbyła się wycieczka sportowo – integracyjna dla uczniów z klas 5, 6 i 8 na piknik oraz na Paintball do Rogoźna. 🔫 Było ognisko, kiełbaski, wspólne rozmowy i zabawy 🎾🏐🥎, łowienie ryb 🎣, odpoczywanie na hamakach i gra w Paintball. 🔫 Pobyt w tym miejscu zapewnił wszystkim nie tylko świetną zabawę i integrację, ale również nauczył zasad gry fair play, współzawodnictwa, jak i działania w grupie. Gra w paintball dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. 🔥 Wspólna zabawa i rywalizacja okazała się wspaniałą atrakcją, którą uczniowie chcą jak najszybciej powtórzyć. 😊

🎈🥳 Dzień Dziecka – klasy młodsze 🥳 🎈


K
lasy młodsze wyruszyły na wycieczkę do Poznania dofinansowaną z rządowego Przedsięwzięcia Ministra Edukacji Narodowej i Nauki „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obejmował survival w Palmiarni 🌿, lekcję muzealną w Muzeum Narodowym 🖼️, dzieci poznały krótką historię Poznania oraz zapoznały się z brzmieniem różnych Instrumentów muzycznych w Muzeum Instrumentów Muzycznych. 🎻📯🎺

🎈Dzień Dziecka – grupa przedszkolna 🎈

Dzień Dziecka przedszkolaki spędziły na Ośrodku Sportu i Rekreacji „Za Jeziorem” w Rogoźnie. Bawiliśmy się nie tylko na placu zabaw, ale i w piasku na plaży. Nie mogło oczywiście zabraknąć ulubionego smakołyku czyli frytek z ketchupem. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni z wielkim uśmiechem wróciliśmy do przedszkola.

 

 

 

Harmonogram spotkań w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy Rogoźno

Informacja z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

🚑 Pogotowie ratunkowe 🚑

W dniu 31 maja br. uczniowie klas 0 – 3 mogli dzisiaj doskonalić swoje umiejętność z udzielania pierwszej pomocy. 🏥 W nasze skromne progi zawitała karetka pogotowia z Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu. 🚑
Przeprowadzono krótki kurs pomocy przedmedycznej z użyciem fantomów. Odbyła się nauka prawidłowego bandażowania. 🙂 Największą atrakcją była karetka pogotowia dedykowana dzieciom. Dziękujemy p. Sławomirowi Biskupskiemu i p. Katarzynie Zielińskiej za przeprowadzenie spotkania.

 

 

 

🐝 Pszczelarz z pasieki Szepielak 🐝

Dzisiejsze (31 maja br.) przedpołudnie oddział przedszkolny i klasy 1-3 spędziły w towarzystwie pszczelarzy z pasieki Szepielak. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca pszczelarza, zdobyli kilka interesujących ciekawostek o pszczołach 🐝 oraz mogli spróbować pysznego miodu. 🍯 Na koniec mogli zobaczyć pszczelą królową i zrobić własnoręcznie świece z wosku pszczelego.🕯️

 

 

 

Zaproszenie na festyn

Zapraszamy !!!
W najbliższą niedzielę widzimy się w Pruścach 🍬
Atrakcji i dobrej zabawy nie zabraknie!  🛝

Taneczne przedstawienie

Z pomocą dzisiejszego (29 maja br.) przedstawienia przenieśliśmy się do pięknej, tanecznej Hiszpanii 💃🕺

 

 

 

🎁 Warsztaty „Niespodzianka dla Mamy” 🎁

Klasa 1 i 2 spotkały się na warsztatach ,,Niespodzianka dla Mamy”. Wspólnie tworzyliśmy peeling cukrowym dla naszych kochanych Mam  💕

 

 

 

Trzymamy kciuki!

 

Nagrody od SANEPIDU za udział w konkursach

W dniu dzisiejszym (22.05.2023 r.) naszą szkołę odwiedziły Panie z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Obornikach i przywiozły nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursach organizowanych przez SANEPID. Nagrodę za wyróżnienie otrzymał Seweryn Sosnowski z kl. 5 za lapbooka na temat „Palić nie palić”, a dzieci z oddziału przedszkolnego odebrały nagrody za zajęcie I miejsca w etapie powiatowym konkursu na teatrzyk kukiełkowy pod hasłem „EKO jest lepsze”. Panie poinformowały dzieci, że na szczeblu wojewódzkim „Eko bajka” otrzymała wyróżnienie. Czekamy na nagrody!  🎁🎁🎁
Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom za pomoc w wykonaniu scenografii do teatrzyku.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! 👏👏👏

Nocka w przedszkolu

Wreszcie nadeszła tak długo oczekiwana nocka w przedszkolu. 19.05.2023 r. chętne przedszkolaki przybyły późnym popołudniem do przedszkola. Niesamowitą przygodę rozpoczęliśmy od zespołowej gry w „palanta”, podczas której dzieci poznały główne jej zasady. Kolejnym punktem „nocki” była wizyta w strażnicy, gdzie dzieci mogły z bliska zobaczyć nie tylko strój, czy sprzęt, ale mogły też jechać wozem strażackim. Mieliśmy okazję oglądać bajkę wyświetlaną w postaci „dawnych” slajdów, grać w różne zabawy terenowe, z których najlepszą okazała się wieczorna zabawa „świetliki” z latarkami. Nie zabrakło też „piżamowej” dyskoteki. W końcu zmęczone, ale uśmiechnięte przedszkolaki zasypiały podczas seansu bajkowego. Rano po śniadaniu z wielkim uśmiechem i błyskiem w oku wracały z rodzicami do domu. Ogromne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizacji „nocki” kierujemy do Rodziców. 💞🌷😍🤗

 

 

 

 

 

 

 

Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” WOŚP

Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

 

 

 

Konkurs Ładnego Pisania

W dniu dzisiejszym odbył się Szkolny Konkurs Ładnego Pisania klas 1-3.
W konkursie wzięło udział 17 uczestników.
Po burzliwych dyskusjach komisji konkursowej wyłoniono zwycięzców:
Miejsce I – Antonina Maciejewska kl. 2 🥇
Miejsce II – Emilia Krakowiak kl. 1🥈
Miejsce III – Nikodem Macha kl. 1🥉
Wyróżnienie: Antoni Biskupski kl. 1🏅
Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców 🙂

 

 

 

Dzień Patrona

Dnia 18 maja br. cała społeczność szkolna uczestniczyła w Dniu Patrona, świętując 103 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Świętowanie rozpoczęliśmy od lekcji poświęconej osobie patrona, następie wzięliśmy udział w przedstawieniu słowno- muzycznym o życiu Jana Pawła II oraz uroczystej mszy świętej.
Kolejny punktem była wspólna uczta: smażenie kiełbasek i relaks na szkolnym boisku.

Konkurs – Julian Tuwim

W tym roku przypada 70. rocznica śmierci poety, pisarza Juliana Tuwima.
Wszyscy znamy jego wiersze pisane dla dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zorganizowała konkurs pt. ,,RAZ – DWA – TRZY!”, na ilustrację do dowolnego wiersza Juliana Tuwima. W tym konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, a Amelka z klasy 1 otrzymała wyróżnienie.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Wizyta w gospodarstwie

W dniu 16.05.2023 r. odwiedziły nas dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie. Po oficjalnym powitaniu udaliśmy się do gospodarstwa p. Nowickich, gdzie zobaczyliśmy, jak przebiega hodowla krów i produkcja mleka. Wszystkich zadziwiła zastosowana tam technologia komputerowa, a szczególnie nowoczesny sposób dojenia krów. Kolejna niespodzianka to bliskie spotkanie z cielaczkiem. Dzieci mogły go zobaczyć z bliska, a nawet pogłaskać. Na zakończenie wizyty, gospodarze zaprosili nas na poczęstunek. Owoce, słodycze i oczywiście kakao z mleka z gospodarstwa. Było pysznie!
Dziękujemy Joanna Nowicka i Krzysztofowi Nowickiemu za wspaniałe przyjęcie naszych Gości i nas. 💞
Po tak wielu atrakcjach udaliśmy się do szkoły, gdzie na ognisku smażyliśmy kiełbaski. Ostatnim punktem spotkania była wspólna zabawa na placu zabaw. Na pożegnanie wręczyliśmy dzieciom pamiątkową laurkę z własnoręcznie wykonaną biedronką. Spotkanie integracyjne dwóch przedszkoli uważamy za bardzo udane i czekamy z niecierpliwością na kolejne!
Bardzo dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w przyjęciu gości. 😘

 

 

 

Warzywny ogródek klasy 2

Uczniowie klasy 2 stworzyli klasowy ogródek. Posadzili wyhodowane przez siebie ziemniaki 🥔i fasolę 🫘. A także zasadzili pomidorki 🍅 i wysiali rzodkiewkę 😀
Teraz czekamy na plony 👍

Żywa lekcja historii

Na „żywą lekcję historii” zabrała nas dnia 12 maja br. Agencja Widowisk Historycznych ARKONA. Była to lekcja o tym, jak to Sobieski pod Wiedniem wojował. Uważni słuchacze na końcu mogli zdobyć nagrody jeśli odpowiedzieli na zadane przez prowadzącego pytania.

 

 

 

XIII Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

W dniu 10 maja 2023 r. delegacja szkoły wraz ze sztandarem udała się do Popowa Kościelnego na XIII Zjazd Szkół im. Jana Pawła II.
Miło było nam spotkać naszą byłą uczennicę Aleksandrę, która chodzi do szkoły w Popowie, a dziś podczas przedstawienia o życiu Patrona odgrywała zakonnicę.

 

 

 

XV Przedszkolny Przegląd Tańca

10 maja 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do RCK w Rogoźnie, by wziąć udział w XV Przedszkolnym Przeglądzie Tańca. Podziwialiśmy występy dzieci z gminnych przedszkoli. My zaprezentowaliśmy układ taneczny z pomponami do piosenki „Gumi Miś” wprawiając publiczność w dyskotekowy nastrój. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Tańczącym krokiem przeszliśmy na plac zabaw, a potem oczywiście na pyszne frytki. Pełni wrażeń i wspaniałych przeżyć wróciliśmy do przedszkola.

Teatr „Kulturka”

W dniu 8 maja uczniowie klas 0-6 wzięli udział w przedstawieniu i poznali jaka jest różnica między operą, a operetką 🎼🎵🎶

 

 

Nocka w szkole klasy 4

Uczniowie klasy 4 z wychowawczynią spędzili w szkole kolejna nockę z 5 na 6 maja br. Były rozgrywki piłki nożnej i gry komputerowe. Na kolację zrobiliśmy spaghetti, a później był seans filmowy z „Wojtkowym” popcornem 🍿🍿🍿
Około godz. 23.00 obserwowaliśmy piękny księżyc, a następnie rozpaliliśmy ognisko i bawiliśmy się w chowanego. Były kiełbaski, pieczony chleb oraz pianki z ogniska. Po godz. 2.00 zaczęliśmy szykować się do snu. Rankiem noc okazała się za krótka 😉🥱
Wspólnym sprzątaniem i śniadaniem pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domów, by się wyspać 🤣

Konkurs plastyczny – Wojciecha Dudkiewicz

Z okazji obchodów Święta 3 Maja w Rogoźnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o życiu i działalności Wojciechy Dudkiewicz patronki tutejszego muzeum. Nagrody za swoje prace otrzymały dwie uczennice naszej szkoły Amelia Kissman z kl. 1 oraz Lena Grabicka z kl. 2. Podczas wystawy przy muzeum można było podziwiać nagrodzone prace plastyczne oraz wykonane przez inne dzieci między innymi Mikołaja Walensiaka z kl. 2.
Gratulujemy nagrodzonym!

 

 

 

🇵🇱❤️🇵🇱 Wiwat 3 Maj! 🇵🇱❤️🇵🇱

Dziś Poczet Sztandarowy wraz z delegacją uczestniczył w obchodach święta 3 Maja w Rogoźnie.

Sprzątanie parku w Siernikach

W dniu 28 kwietnia br. uczniowie klasy 8 z nauczycielką udali się do Siernik, aby wspólnie posprzątać teren przypałacowego parku wokół figury Matki Bożej.

🇵🇱 Święta Majowe kl. 4-8 🇵🇱

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski – w pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta: Państwowe Święto Pracy (1 maja), Państwowe Święto Flagi (2 maja) i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.
W związku z tym dzisiaj w naszej szkole odbyły się zajęcia metodą projektu. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny, aby przybliżyć historię majowych świąt. Następnie tworzyli piękne biało-czerwone dekoracje okienne. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie zagadek i zadań w „Majowym Escape Roomie”, który nawiązywał do kultury i historii XVIII wieku. Na koniec wszyscy uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali hymn państwowy oraz pieśń „Witaj Majowa Jutrzenko”. Życzymy wszystkim udanego weekendu majowego! 😊

🇵🇱 Święta Majowe kl. 0-3 🇵🇱

W ostatni piątek kwietnia uczniowie klas młodszych 0-3 spotkali się na warsztatach związanych ze świętami majowymi. Wspólnie mogliśmy przypomnieć sobie państwowe święta majowe: Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz nauczyliśmy się pieśni ,,Witaj majowa jutrzenko”. Warsztaty zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski. 🎶

🧮 Konkurs matematyczny – etap powiatowy 🧮

Dnia 27 kwietnia 2023 r. odbył się kolejny etap Powiatowego Konkursu Matematycznego, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu obornickiego w 5 grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Wawrzyniak z kl. 4, Seweryn Sosnowski z kl. 5, Wiktor Pilarski z kl. 6 i Paweł Dworakowski-Nowicki z kl. 8. Tytuł Wicemistrza Matematyki powiatu obornickiego klas 6 otrzymał Wiktor Pilarski. 👏👏👏
Gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych matematycznych sukcesów! 🧮🧮🧮

 

🎵 Finał MikroFONIA 2023 🎵

MikroFONIA 2023 za nami, a my mamy zaszczyt poinformować, że Michalina Nowicka (najmłodsza uczestniczka) uczennica naszej szkoły otrzymała wyróżnienie!!! 🎙🎙🎙🎵🎵🎵 Gratulujemy! 👏👏👏

 

 

🌍 „Pomalujmy muzyką świat” 🌏

Dnia 25.04.2023 r. przedszkole nr 2 im „Bajkowy Świat” w Rogoźnie było organizatorem Przeglądu Piosenki Przyrodniczej „Pomalujmy muzyką świat”, w którym to swoje umiejętności wokalne, w towarzystwie chórku starszych kolegów i koleżanek, zaprezentowały młodsze dzieci. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „Nasza ziemia”, do której również zatańczyły. Występ był nie tylko wspaniałą zabawą, ale przyniósł wykonawcom wiele radości i satysfakcji. Cała grupa otrzymała dyplom oraz słodkości. Po występach udaliśmy się na plac zabaw, a następnie poszliśmy na długo wyczekiwane frytki. Trochę zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

🌍 Dzień Ziemi – nocka kl. 3 i kl. 5 🌏

Zdając sobie sprawę z tego, że musimy dbać o naszą planetę postanowiliśmy wziąć udział w tzw. „NOCCE Z MIKROSKOPEM”, aby móc oglądać dokładnie cuda natury i poznawać ich niepowtarzalną budowę. W nocce tej uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej i piątej. Oprócz zajęć poznawczych uczestnicy nocki wspólnie się bawić, gonić się po boisku i odkrywali cuda natury podczas zajęć terenowych w lesie. Nie mogło zabraknąć filmu emitowanego przez Internet! Wspólne śpiewy przy ognisku i smażenie kiełbasy dopełniły całości. Nie do wiary – nocka minęła jak jedno mgnienie oka! 🙂

🌍 Dzień Ziemi – sprzątanie 🌏

Dnia 21 kwietnia br. społeczność szkolna obchodziła Dzień Ziemi. Każda klasa sprzątała wyznaczony fragment naszej okolicy. Było również sadzenie kwiatów oraz prezentacje na temat ochrony naszego środowiska.
Na koniec wszyscy z apetytem zjedli naszą wielkopolską potrawę „pyry z gzikiem”, która ufundowana została przez Radę Rodziców. 🥔🍽🥔

Finał MikroFONIA 2023

W dniu 20 kwietnia br. w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się finał konkursu młodych talentów MikroFONIA 2023 🎻🎻🎻🎺🎺🎺

Z naszej szkoły dostał się do finału uczeń kl. 4 Franciszek Maciejewski 🤩 Gratulujemy występów! 👏👏👏

 

Wyjazd do Rogoźna

W dniu 18 kwietnia 2023 r. uczniowie kl. 4-8 pojechali do RCK, które wspólnie z Nadleśnictwem Durowo zaprosiło uczniów na film pt. „Bagna są dobre”. Po filmie zwiedziliśmy wystawy: historyczną, etnograficzną i przyrodniczą w rogozińskim muzeum.

 

Konkurs plastyczny „SYBIRACY”

Komisja Konkursowa Konkursu Plastycznego „SYBIRACY” orgaznizowanego przez Związek Sybiraków, Koło Rogoźno – Wągrowiec oceniła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców. Uczniowie naszej szkoły: Aleksander Krolczyk oraz Dawid Ziółkowski otrzymali wyróżnienie – serdecznie gratulujemy! 👏👏👏

 🐑 Wielkanocna niespodzianka 🐇

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas „.🐑🐣🐇
Aby przybliżyć uczniom tradycje i zwyczaje wielkanocne nauczyciele naszej szkoły przygotowali „Wielkanocną niespodziankę” w formie teatrzyku kukiełkowego. Wprowadziło ono wszystkich w świąteczną atmosferę oraz uświadomiło ogromne znaczenie w zacieśnianiu więzi rodzinnych podczas spotkań z bliskimi. Zwieńczeniem wspólnego spotkania była degustacja pysznych babek wielkanocnych 🥮

Link do przedstawienia: TUTAJ.

🎒 Dzień bez plecaka 🎒

W poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny i zabawny sposób. Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. W tym roku widzieliśmy w szkole suszarkę do ubrań, szafki, wózki, chlebaki, kosze na zakupy, kaski motorowe, skrzynki na narzędzia, odkurzacze, małe lodówki, opony, skrzynie i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia! 😊

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

w klasie 6 💙💟

Dnia 3 kwietnia klasa 6 wraz z wychowawcą świętowała Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada dnia 2 kwietnia. W czasie lekcji omówiliśmy objawy spektrum autyzmu oraz poprzez warsztaty praktyczne mogliśmy się przekonać, jakie trudności spotykają osoby w spektrum: jak słyszą, jak widzą, jak czują dotyk i jak odbierają bodźce ze świata. Dowiedzieliśmy się również, że przez wiele lat istniało przekonanie, że autyzm występuje czterokrotnie częściej u płci męskiej. Teraz wiemy, że najnowsze badania wskazują, że jednak autyzm w takim samym stopniu dotyka chłopców, jak i dziewczynki, dlatego dzisiaj po raz pierwszy świeciliśmy się na niebiesko oraz na różowo!

💟

💙

🌠 Nocka w szkole klasy 1 i 2 🌠

Ostatni dzień marca dla uczniów klasy 1 i 2 zakończył się wyjątkowo. Nockę w szkole rozpoczęliśmy od zabaw na świeżym powietrzu 🤸‍♂️🌞⛹️‍♀️. Następnie uczniowie przygotowali pyszną kolorową sałatkę owocową 🍎🍌🍍🍓 oraz zdrową kolację 🥒🍅🥬🥚, które zjedli z wielkim apetytem. Nie zabrakło atrakcji: był salon piękności 💅, gry planszowe, zabawy ruchowe przy muzyce 🤸‍♂️⛹️‍♀️ oraz ekranizacja seansu bajkowego „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” wyświetlanego starym projektorem na klisze. Atmosfera zabawy, która towarzyszyła nam do późnych godzin wieczornych na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domu. 😁

♟️ Turniej szachowy ♟️

W dniu 31 marca br. odbył się IV Szkolny Turniej Szachowy.
W turnieju wzięli udział chętni uczniowie z klas 1- 8. Wszyscy uczestnicy rozegrali 5 meczów szachowych. Pary do rozgrywek za każdym razem były losowane przez program komputerowy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Sołectwo Pruśce, któremu serdecznie dziękujemy. ❤
Wyłoniono najlepszych klasowych graczy, których obdarowano kolorowymi zakreślaczami oraz dyplomami, a byli to: Antoni Biskupski – klasa 1, Lena Grabicka – klasa 2, Alicja Dworakowska-Nowicka – klasa 3, Antoni Wawrzyniak – klasa 4, Seweryn Sosnowski – klasa 5, Wiktor Pilarski – klasa 6 i Paweł Dworakowski-Nowicki – klasa 8. ♟️
Szachowym szkolnym „królem” został Paweł Dworakowski-Nowicki ♟️👑♟️
II miejsce zajął Norbert Macha, a III miejsce Kacper Rakocy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 👏♟️👏

Kawiarenka

Dnia 31 marca 2023 r. została zorganizowana kawiarenka na rzecz dzieci uczących się w szkole im. św. Jana Pawła II w Welou w Togo. POMAGAMY ❤️❤️❤️
Za przepyszne wypieki dziękujemy Rodzicom z kl. 3 🥰

Konkurs matematyczny kl. 4-8

Dnia 30 marca br. odbyło się rozstrzygnięcie etapu szkolnego Powiatowego Konkursu Matematycznego. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Antoni Wawrzyniak (kl. 4), Seweryn Sosnowski (kl. 5), Wiktor Pilarski (kl. 6), Paweł Dworakowski-Nowicki (kl.8).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w klasie 5. Wiem, rozumiem, pomagam. 💙💙💙💙

Konkurs matematyczny

28 marca br. uczniowie klas 1-3 zmierzyli się z ogólnopolskim konkursem matematycznym Piotr Puchacz, etap szkolny.

Teatr „Kulturka”

Dnia 27 marca 2023 r. w zaczarowany świat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena wprowadziło nas przedstawienie „Kulturki”.

🐇 Warsztaty wielkanocne 🐣

W czwartek 23 marca klasy 1 i 2 spotkały się na warsztatach wielkanocnych, aby wspólnie stworzyć palmy wielkanocne. 🐇🐣🌴
Stworzone palmy wezmą udział w konkursie.

Rekrutacja do szkoły

 

Składanie wniosku do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym ma miejsce od 27 marca do 28 kwietnia 2023 roku. Serdecznie zapraszamy !!!

🚒 Młodzież zapobiega pożarom 🚒

Dnia 18 marca 2023 r. odbył się miejsko-gminny etap OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymam kciuki za Michała i Adama w etapie powiatowym 👌

🌿 🐞 Pierwszy Dzień Wiosny – klasy 4-8 🐞 🌿

Pierwszy Dzień Wiosny klasy: 4, 5, 6 i 8 spędziły w Poznaniu. Klasa 4 pojechała do Poznania pociągiem (dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż tym środkiem transportu). 🚅 Pozostali pojechali autokarem. 🚍 Pobyt w Poznaniu wszyscy rozpoczęli od wizyty w kinie: starsi uczniowie wybrali się do kina na film – „Shazam. Gniew bogów”, który zachwycił wszystkich a klasy 4 obejrzała film pt. „Szkoła Zaczarowanych zwierząt”. Następnie klasy 5-8 zwiedziły stolicę Wielkopolski zabytkową bimbą 🚊 – „Kanciakiem”, słuchając opowieści pani przewodnik o zabytkowych miejscach i osobach związanych z Poznaniem.
Natomiast czwartoklasiści przeszli do Centrum Kultury Zamek na wystawę „Nie to niebo”. Po drodze oglądając Ratusz poznański z koziołkami oraz inne pomniki.
Wyjazdy były bardzo udane !!!

🌿 🐜 Pierwszy Dzień Wiosny – klasy 0-3 🐜🌿

Uczniowie klas 1, 2, 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego świętując PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY wybrały się do MDK w Wągrowcu na warsztaty wielkanocne 🐤🥚🐤, a następnie na warsztaty kulinarne do pizzerii TANZO. 🍕 Podczas warsztatów wykonały własnoręcznie ozdobę świąteczną oraz samodzielnie skomponowany dodatki na pizzę, którą później ze smakiem zjadły. Wyjazd zakończył się wiosennym spacerkiem wzdłuż rzeki Wełna.

Mikrofonia 🎼🎵🎶🎸

Dnia 16 marca br. w Rogozińskim Centrum Kultury odbył się etap gminny Mikrofonii.
Gratulujemy wszystkim uczniom udziału w zmaganiach artystycznych! 👏👏👏
Z klasy „0” piosenkę zaśpiewała Michalina Nowicka,
z klasy 3 Aleksander Zaranek,
z klasy 5: Oliwia Kawczyńska, Zofia Murawa, Nikola Piaskowska i Julia Zielińska,
a klasę 6 reprezentowała Julia Jurga.
Na scenie ze swoją gitarą pojawił się Franciszek Maciejewski z klasy 4.
Do etapu powiatowego nominacje otrzymali Michalina Nowicka i Franek Maciejewski.
Gratulujemy i trzymamy kciuki ✊️❤️✊️❤️✊️
 
Link do występu Michaliny -> TUTAJ. 
Link do występu Julii -> TUTAJ.

Oferta Liceum Ogólnokształcącego

W ramach lekcji doradztwa zawodowego kl. 8 odwiedziły uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie wraz z opiekunką i przedstawiły ofertę szkoły.

 

 

 

Teatrzyk kukiełkowy „Bio-bajka”

W ramach realizacji konkursu „Eko jest lepsze” zorganizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Obornikach dzieci przedszkolne wzięły w nim czynny udział przygotowując teatrzyk kukiełkowy pt.”Bio – bajka”. Jej głównym przesłaniem było promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych produktów spożywczych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców za współpracę w przygotowaniu teatrzyku.
Teatrzyk można obejrzeć TUTAJ. 🙂

Co dalej ósma klaso???

W dniu 9 marca br. naszą szkołę odwiedził pan dyrektor Jarosław Łatka, który zaprezentował ofertę Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego uczniom klasy 8.

Dzień Kobiet

Dziękujemy chłopcom za przemiłe niespodzianki z okazji święta!!!

Dzień Kobiet

Samorząd Uczniowski przygotował na Dzień Kobiet akcję „Z koroną będziesz pod ochroną”. 👑 Wszyscy uczniowie, którzy mieli dzisiaj na głowie koronę, kapelusz, opaskę lub apaszkę nie byli tego dnia odpytywani oraz dostali słodkie upominki. 🍬 Dziękujemy za wzięcie udziału w naszej akcji! 🥰

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 6-8 marca br. odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne.

Teatr „Kulturka”

W dniu 06.03.23 r. Teatr „Kulturka” przeniósł nas w świat komedii dell’arte..🎭 Uczestnicy przedstawienia poznali cechy dawnego teatru oraz główne postacie, które w nim występowały 🎭🎭🎭

Przytulanki Werblinianki

W dniach 27.02-03.03 br. klasę 2 odwiedzili wyjątkowi goście Przytulanki Werblinianki. Są to maskotki, które wędrują po szkołach w Polsce i spędzają z dziećmi wspólnie czas. Uczniowie klasy 2 dokonali wpisu do foto pamiętnika i wkleili wspólne zdjęcia. Przytulanki dzisiaj pożegnały się z naszą szkołą i ruszyły w dalszą podróż po Polsce.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej        „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Konkurs ten odbył się w naszej szkole. Dziękujemy OSP Pruśce za współorganizację i ufundowanie nagród. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Filip Swiniarski, Paweł Dworakowski-Nowicki, Jagoda Gruszka, Norbert Macha
i Jakub Baranowski. Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie, a zwycięzcom życzymy zakwalifikowania się na szczebel powiatowy!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniach: 21-22 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który po raz pierwszy został uchwalony przez UNESCO w 1999 r. Święto to w swoim założeniu ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Uczniowie obejrzeli filmiki poświęcone powstaniu języka polskiego, ćwiczyli łamańce językowe, tworzyli poprawne formy żeńskich nazw zawodów, szukali w wykreślance homofonów (wyrazów jednakowo brzmiących lecz co innego znaczących), odnajdywali wokół siebie nazwy wyrazów z podanymi trudnościami ortograficznymi (rz, ż, u, ó, ch, h). Uczniowie bawiąc się zauważyli, że różny zapis wyrazów i ich wieloznaczność wskazują na bogactwo językowe oraz dostrzegli wartość języka polskiego jako niepowtarzalnego nośnika komunikacji między Polakami, dzięki któremu mogą powiedzieć sobie wszystko, co zechcą, ze względu na bogactwo języka.

Tłusty czwartek – Dzień pączka🍩

Według staropolskiej tradycji, w tłusty czwartek, każdy musiał zjeść chociaż jednego pączka, aby zapewnić sobie szczęście i wolność od problemów. My również skorzystaliśmy z tej tradycji, bezkarnie objadając się pysznymi słodkościami, jakimi są pączki, aby zapewnić sobie szczęście na cały rok 😀.

❤️ WALENTYNKI ❤️

Dnia 14  lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Co roku Samorząd Uczniowski stara się, aby ten dzień był wyjątkowy. Tradycyjnie zorganizowano Pocztę Walentynkową. Uczniowie klas 0-8, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – Walentynkowy Listonosz w postaci uczniów z Samorządu Uczniowskiego – rozdawał pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni. Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie Pocztą Walentynkową ❤️❤️❤️

Gratulujemy Lenie ❤️👏❤️

W dniu 14 lutego Lena Grabicka z kl. 2 odebrała nagrodę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu za wyróżnienie w konkursie na kartkę walentynkową pt. „Urocze wyznanie”.😍
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Lenie!!!💞

XXVIII Ognisko pod dębem Przemysł II

Ognisko pod dębem Przemysł II rozpalane jest rokrocznie w rocznicę zamachu w Rogoźnie na króla Przemysława II dokonano w środę popielcową 8 lutego 1296 roku, kiedy dwór i król odsypiali obchodzone poprzedniego dnia zapusty. Zaskoczony we śnie król zdołał jeszcze chwycić za broń lecz został poważnie ranny. Napastnicy uprowadzili go ze sobą, ale ponieważ bardzo krwawił porzucili po drodze. Być może, że właśnie w tym miejscu, w Marlewie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ❤️❤️❤️

Podsumowanie🔈🔉🔊
,,Kawiarenka” ,,zagrała” na rzecz WOŚP dwa razy.
❤️Społeczność klasy 2 i 4 – zbierała do puszek Antosi i Franka. Zebrano 820 zł.
❤️Społeczność klasy 8 – zbierała do puszki szkolnej. Zebrano 588 zł.
❤️Łącznie zebrano 1408 zł.
Wszystkim zaangażowanym DZIĘKUJEMY z całego❤️!!!

Dyskoteka karnawałowa 💃🥳🕺

Tanecznym krokiem nasi uczniowie z kl. 4-8 weszli w ferie zimowe podczas dyskoteki. Oprócz tradycyjnej dyskotekowej zabawy były również zabawy integracyjne…jak choćby taniec „belgijka” czy walc angielski, których młodzież nauczyła się na lekcjach w-f👫👫👫Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowane słodkości 😋😘

                          Życzymy wszystkim bezpiecznych ferii 🛷⛷️🛷🏂🛷

,,Kawiarenka”

Kolejna pyszna ,,Kawiarenka” na rzecz ❤️ WOŚP ❤️ za nami.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom z kl. 8 za wszystkie wspaniałości 🥰🥰🥰.

„Księga Dżungli”

Dnia 26.01.2023 klasy 1-3 oraz odział przedszkolny wybrały się na wycieczkę do Wągrowca na spektakl teatralny pt.”Księga Dżungli”.
Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorem.

Co dalej ósma klaso???

24 stycznia br. klasa 8, w ramach zajęć doradztwa zawodowego, udała się do Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Zwiedziliśmy wystawę sprzętu elektrycznego oraz pamiątek koła SEP w Rogoźnie. Pan Edmund Kuźniak opowiedział nam o odpowiedzialnej pracy elektryka.
Następnie przeszliśmy do innej części tej pięknej szkoły, po której tym razem oprowadził nas sam dyrektor, pan Jarosław Łatka. Zobaczyliśmy, jak działa frezarka, ploter, spawarka, tokarka. Mieliśmy przyjemność zobaczyć również nowo otwartą salę ślusarsko-spawalniczą pełną profesjonalnego sprzętu.
Kto wie?😉 Być może wizyta zaowocuje i natchnie ósmoklasistów do podjęcia jednego z zawodów, o których dziś była mowa. 😊👍

Rytm i tempo

W dniu 23 stycznia 2023 roku podczas kolejnego koncertu muzycznego pt. „Nie wolno, czy nie szybko?” dowiedzieliśmy się czym w muzyce jest tempo i rytm. Wraz z papugą Poli wyruszyliśmy w daleką podróż po świecie wyobraźni i kreatywności, a utworem przewodnim, który nam towarzyszył był wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

ŚWIĘTO PEŁNE MIŁOŚCI

… to hasło przyświecające dzisiejszej uroczystości na cześć Babci i Dziadka (20.01.2023 r.). Każda klasa zaprezentowała swój program dedykowany dla zaproszonych gości. Były tańce, śpiewy, wiersze, skecze oraz quiz muzyczny w którym dziadkowie mogli wykazać się znajomością piosenek z dawnych lat. Wszystkim Babciom i Dziadkom bardzo dziękujemy za obecność i życzymy zdrowia i pociechy ze swoich wnuków.

Bal przebierańców

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”
Dnia 17 stycznia na wspólnym balu karnawałowym bawili się uczniowie przedszkola i klas 1-3, którzy zamienili się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawachi konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Największą atrakcją było rozbijanie piniat, które były pełne słodkości.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów i słodkości ❤️❤️❤️

Pomaganie jest fajne

W imieniu naszych uczniów (Jasia i Leona) i absolwentów (Darii i Wiktora) oraz ich rodzin prosimy o pomoc ❤️❤️❤️❤️

 

Bliżej gwiazd⭐️🪐🌞🌘

Klasa 6 w ramach lekcji geografii prezentuje wykonane Układy Słoneczne ☀️🌎

Pomagamy WOŚP

Szkolne koło Wolontariatu zachęciło uczniów kl. 2 i 4 do zorganizowania słodkiej kawiarenki na rzecz ❤️WOŚP❤️
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie 🥰❤️🥰

Narodowy Dzień Zwycięskiego

Powstania Wielkopolskiego

W dniu 27 grudnia 2022 roku, obchodziliśmy święto państwowe: Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Sejm jednogłośnie ustanowił je „w hołdzie bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918 – 1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej”.
Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 r. Celem powstańców był powrót ziem dawnego zaboru pruskiego wchodzących w skład Prowincji Poznańskiej do Polski, która w tym czasie odzyskiwała i umacniała niepodległość. Walki rozpoczęły się dzień po przybyciu do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego, powracającego do Polski z emigracji.

❤️🎄Życzymy Wam Kochani 🎄❤️

Lubimy prezenty!!! ❤️🎄❤️

W wielkopolskiej tradycji prezenty przynosi Gwiazdor🎅🎅🎅 i dziś właśnie przyszedł do nas Gwiazdorek, by rozdać prezenty, które zostały ufundowane przez Sołectwo Pruśce. Serdecznie dziękujemy 🥰😘🥰

Jasełka ❤️🎄❤️

W magiczny czas Świąt wprowadzili dziś nas uczniowie klasy 1 i 2 oraz grający na fletach i dzwonkach oraz śpiewający uczniowie klasy 4, 5 i 6. Na wspólne świętowanie narodzin Jezusa zaproszenie przyjęli: p. Łukasz Zaranek – Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna, p. Aneta Karaś- Sołtys Sołectwa Pruśce oraz p. Joanna Swiniarsta – Przewodnicząca RR w naszej szkole.

“Najpiękniejszy piernik”

Konkurs “Najpiękniejszy piernik” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski – rozstrzygnięty!!!
Spośród wszystkich wspaniałych piernikowych ozdób jury musiało wybrać zwycięzców w kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-8 oraz specjalna kategoria „pracownicy szkoły”.
Wybór był ogromnie trudny, ponieważ poziom prac uczniów naszej szkoły był bardzo wysoki.
Jury po burzliwych naradach zdecydowało się nagrodzić:
Kategoria – dzieci przedszkolne:
1. Aleksander Szaj
2. Marta Grabicka
3. Maja Grabicka
Wyróżnienie dla Rodziny Martyńskich 🙂
Kategoria – klasy 1-3:
1. Agata Gruszka
2. Antonina Maciejewska
3. Emil Lar
Wyróżnienia: Maja Mikuła i Lena Grabicka
Kategoria klas 4-8:
1. Jagoda Gruszka
2. Michalina Szymczyk
3. Julia Zielińska
Wyróżnienia: Jan Drzazgowski i Franciszek Maciejewski
Kategoria – pracownicy szkoły:
1. p. Iwona Gruszka i p. Marta Skomurska
Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się tego wyzwania. 💫

Klasowe świętowanie 🎄🎅🎄

W ostatnim dniu nauki w tym roku w każdej klasie odbyły się spotkania przy wigilijnych stołach. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy zaangażowanym 🥰❤️🥰Rodzicom ❤️🥰❤️ za wszystkie pyszności 🤗
Wszystkim nieobecnym ( chorym 😪) Uczniom życzymy PIĘKNYCH ŚWIĄT 🥰❤️😘❤️😘❤️🥰

Świąteczna kawiarenka🎄🎁🎄🎅🎄

Klasa 6 wraz z wychowawcą zorganizowała w dniu dzisiejszym świąteczną kawiarenkę.🌲🎂🍰🧁🥧🌲 Chętni mogli skosztować słodkich smakołyków, które przygotowali rodzice uczniów klasy 6 oraz pierników zrobionych przez uczniów na szkolny konkurs. Bardzo dziękujemy Rodzicom klasy 6 za pomoc i zaangażowanie. ❤

SPOTKANIE WIGILIJNE🎄🎁🎄🎅🎄

W dniu 20 grudnia 2022 r. w przedszkolu odbyła się Wigilia. Dzieci, wspólnie z paniami, kolędowały, łamiąc się opłatkiem składały sobie życzenia i kosztowały wigilijne potrawy przygotowane przez Rodziców, za które serdecznie dziękujemy❤️❤️❤️

O, choinka!!!

19 grudnia 2022 r. podczas ostatniego przedstawienia w tym roku naszym uczniowie przypomniano, że magia Świąt nie tkwi w pięknej choince czy drogich prezentach🎄🎅🎁 Magia… to wspólnie spędzony czas … to dobroć i uśmiech, które możemy ofiarować innym za darmo 🥰❤️🥰

Nagrody rozdane

18 grudnia br. odbyła się Gala Laureatów Konkursu Bajard, edycja II. Uczniowie klasy 2 zdobyli wyróżnienie w konkursie teatralnym, natomiast miejsce II zajęła Zuzanna Rączkowiak uczennica klasy 3 biorąca udział w konkursie plastycznym.
Od samego rana uczniowie klasy 2 spędzali czas na warsztatach teatralnych, literackich i plastycznych. Zwieńczeniem była wielka uczta Bajarów.

Różowa skrzynka

W naszej szkole pojawiła się „Różowa skrzyneczka” wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt.
„Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. Obecnie „Różowe skrzyneczki” są już w ponad 3000 miejscach w kraju, w tym w ośrodkach pomocy społecznej, kinach i muzeach. W szkołach jest ich najwięcej. Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie. Opiekę nad skrzyneczkami przejęły opiekunki Samorządu Uczniowskiego (p. Agata i p. Michalina).
Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli ktoś chciałby wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole to można przekazać środki higieniczne opiekunkom SU lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach. 😊

Brawo Paweł!!!

Paweł Dworakowski-Nowicki jest uczniem kl. 8 w naszej szkole a ponadto uczęszcza do III klasy w Państwowej Szkole Muzycznej w Wągrowcu. Paweł jest uczniem w klasie fortepianu u magister Pauliny Łopaciuch i właśnie zdobył wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie w ramach Festiwalu „fORTE”. Cieszymy się bardzo z Jego sukcesu, gratulujemy i życzymy kolejnych!

Próbny sprawdzian

13 grudnia 22 r. uczniowie klasy 8 przystąpili do próbnego sprawdzianu po kl.8. W pierwszym dniu był język polski i Quo Vadis w roli głównej a w kolejnych matematyka i język angielski.

Konkurs plastyczny

W dniu 12 grudnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego na najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową:
Wyróżnienie i nagrody rzeczowe otrzymali:
Filip, Izabela z kl.8, Diana z kl.4 oraz Wojciech z kl.5.
Miejsce 3 zajęli:
Marika Piaskowska kl.8 i Wiktor Pilarski z kl.6.
Miejsce 2 zajęli:
Hubert Pijanowki z kl.8 i Jan Oziemblowski z kl.5.
Na miejscu 1 uplasowali się:
Zofia Murawa i Jakub Rączkowiak z kl.5!!!
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i pięknego wykonania 🎨🎨🎨

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów

W dniu 9 grudnia 2022 roku Pani Dyrektor nagrodziła i pogratulowała wszystkim uczestnikom następujących konkursów:
🎶Wielkopolski Konkurs Piosenki organizowany przez Instytut Edukacji Artystycznej, Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I. J Paderewskiego w Poznaniu,
🎨Konkurs plastyczny „Moja Kartka Bożonarodzeniowa” organizowany przez MDK w Wągrowcu,
📖🎬🎨Konkurs literacki, teatralny i plastyczny Bajar;D organizowany przez RCK Rogoźno.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!🥰🥰🥰

Podróże kształcą

W dniu 8 grudnia 2022 r. uczniowie z klas 4-8 wyjechali do Gniezna, gdzie zwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz uczestniczyli w przedstawieniu „Opowieść Wigilijna”❄️🎄❄️

Piernikowe „szaleństwo”

7 grudnia 2022 r. dzieci z przedszkola, zgodnie z bożonarodzeniową tradycją, piekły pyszne świąteczne pierniki.
Poznały składniki ciasta piernikowego oraz potrzebne przybory kuchenne. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z wielkim zapałem zabrał się do wykrawania świątecznych ciasteczek. Efektem naszej pracy były blaszki pełne smacznych pierników, które zostaną polukrowane i ozdobione. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przesmaczne🍪🍪🍪

Gratulacje dla Alicji 👏👏👏

W dniu 6 grudnia br. nasza uczennica klasy 3 Alicja Dworakowska- Nowicka odebrała nagrodę i dyplom ✨️ za udział w konkursie ✨️„MOJA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Warsztaty świąteczne w MDK w Wągrowcu

5 grudnia uczniowie przedszkola i klas I-III wybrali się na warsztaty świąteczne do Wągrowca, gdzie zdobili świąteczne kubki. Po warsztatach udaliśmy się do małej sali kinowej na film ,, Świąteczna Niespodzianka”, seans umilił nam popcorn. Po seansie wybraliśmy się do bistro Luka na smaczne frytki z ketchupem. W świątecznym nastroju wróciliśmy do szkoły.

Nocka w szkole klasy 8

Nocka w szkole kl.8 minęła baaardzo szybko i była bardzo krótka jeśli chodzi o sen 😉 Były rozgrywki na sali, własnoręcznie wykonana pizza🍕🍕🍕 (a nawet 5 sztuk), gra na PlayStation, karaoke, planszówki oraz nocna zabawa w chowanego i seans filmowy z popcornem 🙃 a ranek przywitał nas pysznym śniadaniem🥖🥪 i śniegiem ❄️☃️❄️

Współpraca się opłaca!

Kolejny już raz z inicjatywy Pani Kingi w dniu 30.11.2022 r. odbyły się warsztaty świąteczne. Wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich zostały wyczarowane przepiękne stroiki, które będą zdobiły świąteczne stoły i drzwi.

Idealny instrument

W dniu 28 listopada br. nasi uczniowie wspólnie z Detektywką Odkrywką poszukiwali idealnego instrumentu dętego. W poszukiwaniach, z pomocą zagadek, „przenosiliśmy się” do różnych krajów europejskich. Z każdego odgadniętego kraju wysłuchaliśmy utworu zagranego na trąbce, puzonie i werblu. Po poszukiwaniach okazało się, że najbardziej idealnym instrumentem jest ludzki głos. 🎺🎶🎹🪇

Smacznie i zdrowo

Klasa pierwsza podjęła wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Po umyciu rąk oraz warzyw 🌶️🥒🍅🥬dzieci przystąpiły do działania. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na nim wybrane przez siebie produkty 🥚🧀🥪 🥒🍅🌶️🥬. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie kanapki. Wspólna praca przyniosła nam wiele radości 🙂.

Andrzejki 🎊🎎🎈✨️🎉🥳

To czas wróżb i zabawy💃🕺
Dziś w szkole wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece andrzejkowej. W młodszych klasach nie zabrakło wróżb 😉
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc 💗💗💗

Sezon zimowych zabaw został rozpoczęty ❄️☃️❄️⛄️❄️

Odwiedziny 🥰

21.11.2022 r. przedszkolaki pojechały w odwiedziny do dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie. Po oficjalnym powitaniu, rozpoczęły się wspólne tańce, kubusiowe zadania, zabawa wielkimi samochodami, zabawa w basenie pełnym piłeczek i na trampolinie. Odbyły się również warsztaty kulinarne. Zorganizowane spotkanie pozwoliło nie tylko na wspólną integrację, wzajemne poznanie, ale przede wszystkim na zdobycie nowych doświadczeń. Ciekawym i jednocześnie smacznym akcentem wycieczki były pyszne frytki, po zjedzeniu których spacerowaliśmy ulicami miasta. Do przedszkola wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni oczekując kolejnego spotkania z naszymi przyjaciółmi.

Życzliwość nie tylko od święta

W dniu 21 listopada 2022 roku obchodziliśmy nietypowe święto – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali dla wylosowanej klasy kartkę z pozytywnym przekazem. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć cytaty związane z życzliwością oraz miłe słowo, które należy przekazać dalej. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy ludziom wraca do nas z nawiązką.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. 🥰
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Profilaktyki

Wycieczka do Poznania

W dniu 15 listopada uczniowie przedszkola oraz klas 1-3 wybrali się Muzeum Czekolady w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję degustować różne rodzaje czekolady oraz poznać cykl jej produkcji. Tworzyli i własnoręcznie ozdabiali tabliczki czekolady, które zapakowali do domu. Po przerwie obiadowej, udaliśmy się na spacer ulicą Półwiejską. Z uśmiechami 😀 i ze smakiem czekolady w ustach 🍫 wróciliśmy do szkoły.

Niezwykli GOŚCIE

W dniu 14 listopada do naszej szkoły zawitali goście, którzy pracują w FAR (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji). Organizacja znajduje się w Poznaniu i uczy dzieci i dorosłych, którzy z różnych przyczyn losowych mają problemy z samodzielnym poruszaniem się, jak korzystać z wózków i jak się usamodzielnić.
Ważną sprawą była rozmowa na temat udzielenia pomocy osobie na wózku. Musimy pamiętać, że przed udzieleniem pomocy należy zapytać się, czy pomoc jest potrzebna i w jaki sposób jej udzielić żeby nie zrobić krzywdy.
Dziękujemy za moc informacji i pokazy 🥰❤️🥰.
Nie bójmy się pomagać!!!👩‍🦽🧑‍🦯👨‍🦽
Osobne podziękowania kierujemy do Państwa Marzeny i Grzegorza Ciesielskich, którzy pomogli w organizacji wizyty gości z Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region wielkopolski ❤️.

Narodowego Święta Niepodległości w Rogoźnie 🇵🇱❤️🇵🇱

Poczet sztandarowy z Panią dyrektor Iwoną Gruszką reprezentował naszą placówkę w uroczystościach z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nocka w szkole kl. 4 i 5

Nocka w szkole, to bardzo dobry moment na integrację zespołu klasowego i nie tylko… to czas, który wspomina się po latach z sentymentem i dlatego warto mieć co wspominać 😉
W dniach 10-11.11.2022 r. nocowali w szkole uczniowie z kl.4 i 5. Było kino, gry planszowe, komputerowe, „gabinet kosmetyczny”, ognisko ze śpiewami i tańcami, zabawy w chowanego i seans nocny… i oczywiście było baaardzo mało snu 🥱😁🥱
Dziękujemy Rodzicom za pomoc ❤️❤️❤️

Narodowe Święto Niepodległości

Święto uczciliśmy w naszej szkole pracą zespołową 😉
Nasi uczniowie wykonywali różne prace, które miały za zadanie przybliżyć i utrwalić tematykę 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

#SzkołaDoHymnu

Od 2018 roku nasza szkoła bierze udział w śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dziś, równo o godz.11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali wspólnie 4 zwrotki hymnu Polski
🎶🇵🇱🕴🇵🇱🕴🇵🇱🎶

7. Rogoziński Półmaraton Przemysła II

W dniu 5 listopada br. odbyły się po raz siódmy biegi dziecięce, które są wprowadzeniem do półmaratonu.
Z naszej szkoły wystartowało 31 uczniów, którym gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły!
Drugie miejsce na podium zajął Wojtek Drzewiecki z naszej zerówki🏆👏🏃. Brawo!!!
Z tego miejsca dziękujemy ❤️RODZICOM❤️, którzy przywieźli swoje pociechy i kibicowali im!!!
Miło było zobaczyć naszych absolwentów, którzy startują w „dorosłym” półmaratonie:😍🏃🏃🏃😍: Bartłomiej Maciejewski, Dominik Sierszchuła i Daniel Sierszchuła – przykład idzie z góry.

Nocka w szkole kl.6

W dniach 4- 5 listopada 2022 roku uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią odbyli kolejną nockę w szkole 🌠.
Nocka minęła bardzo szybko. Począwszy od wspólnej kolacji, a zakończywszy na śniadaniu przygotowanym przez uczniów. W międzyczasie 10 godzin wrażeń. Uczniowie spędzili czas na wspólnych zabawach integracyjnych oraz na rozgrywkach sportowych. Nie mogło zabraknąć seansu filmowego, gier komputerowych i nocnej zabawy w chowanego 🙂. Było mnóstwo śmiechu i rozmów. Wspólne nocowanie daje możliwość wspaniałej rozrywki i ciekawych doświadczeń, dlatego już nie możemy się doczekać kolejnej nocki 🥰.
Dziękuję Rodzicom za pomoc w organizacji 🥰

Promocja do klasy 2

Po zaledwie 2 miesiącach nauki w klasie1, Mikołaj uzyskał promocję do klasy 2 i 4 listopada uzyskał świadectwo ukończenia klasy 1. Mikołajowi życzymy wiele radości i wspaniałych koleżanek i kolegów w klasie 2.

Mamy piękny plac zabaw!!!

W dniu 28 października 2022 roku oficjalnie otwarto nasz plac zabaw,🤸🤸‍♀️🤸‍♂️ który został sfinansowany ze środków gminnych i pozyskanych przez Stowarzyszenie „Dolina Wełny”. Na uroczystości gościliśmy p. Martę Kubiak – posłankę na Sejm VIII i IX kadencji, p. Romana Szuberskiego – Burmistrza Rogoźna, p. Łukasza Zaranka – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie, p. Janusza Woźniaka – prezesa Stowarzyszenia ” Dolina Wełny”, księdza Marka Salwę – Proboszcza Parafii Pruśce, p. Anetę Karaś – Sołtys Sołectwa Pruśce, p. Joannę Swiniarską – przewodniczącą Rady Rodziców.

#SzkołaPamięta

Uczniowie szkoły wraz z Kołem Wolontariatu odwiedzili pobliski cmentarz. Posprzątali 2 groby i zapalili znicze na grobach powstańców oraz bliskich ze swoich rodzin.

Zbieramy na ławeczkę

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu 28.10.2022 r. uczniowie klasy 5 sprzedawali ciasto🥐🥞🍪🍩 upieczone przez swoich rodziców. Zebrane fundusze zostaną przekazane Towarzystwu Przyjaciół Rogoźna na pamiątkową ławeczkę Pani Aty… czyli Wojciechy Dutkiewicz wybitnej Rogoźniance.

Poznańskie koziołki

„Tryk-tryk na wieży ratuszowej” – to tytuł przedstawienia podczas którego widzowie dowiedzieli się skąd wzięło się trykanie w centrum miasta🐐🐐Dlaczego, dokładne o godzinie dwunastej na wieży ratuszowej w Poznaniu, dwa małe koziołki trykają się rogami- o tym opowiedziały nam „Domowiki” domowe skrzaty😉

Poznajmy się

„Odmienna i podobna kraina-Polska i Ukraina”. Pod takim właśnie hasłem odbył się dzisiejszy koncert, w którym sięgnęliśmy głęboko do korzeni, którymi są stare zwyczaje, muzyka, stroje nasze i naszych sąsiadów. Mieliśmy również okazję poznać i posłuchać brzmienia akordeonu i bębenka z talerzem.

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Początek nowego tygodnia rozpoczęliśmy od wali z otyłością w ramach „Światowego Dnia Walki z Otyłością” (24.10.22 r.). Uczniowie mieli okazję przedstawić scenkę profilaktyczną „UWAGA Z CUKREM” podczas, której zostały przypomniane zasady zdrowego odżywiania 🍎🍌. My już wiemy, że dziennie możemy zjeść do 10 łyżeczek cukru. Drożdżówka zawiera 3 łyżeczki cukru, puszka coli 10!!!

„Będziecie moimi świadkami”

 W Niedzielę Misyjną (23.10.2022 r.) uczniowie klasy trzeciej z naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej ubrani w stroje z krajów misyjnych.

Dla „Azorka”

W dniu 21 października zakończyliśmy akcję „Zbieramy kasztany dla Azorka”🌰. Cała społeczności szkolna czynnie włączyła się w działanie😁. Łącznie zebraliśmy 729 kg. Najwięcej, w przeliczeniu na jednego ucznia, zebrała klasa 4 (14,49 kg)💪💪💪. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie w akcji i pomoc swoim dzieciom. Liczymy na dalszą współpracę 😊
Szkolne Koło Wolontariatu

Samorząd Uczniowski

📣 W dniu17 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023, a dzisiaj nastąpiło ogłoszenie wyników. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas III-VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Walka między kandydatami była zacięta i bardzo wyrównana.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Jagoda Gruszka z klasy VI 👏👏👏
Z równą ilością głosów 2 miejsce zajęli: Seweryn Sosnowski z klasy V i Jan Drzazgowski z klasy IV – zostali v-ce przewodniczącymi 👏
Pozostali kandydaci również zdobyli dużą ilość głosów i wszyscy wchodzą w skład Rady Samorządu Uczniowskiego: Wiktor Pilarski, Wojciech Rembisz, Wojciech Jurga, Franciszek Maciejewski i Antoni Wawrzyniak 👏
Gratulujemy wszystkim !!! 👏
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie kandydatom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w głosowaniu.
Życzymy sukcesów i owocnej pracy na rzecz szkoły i uczniów. 😊

XXII Dzień Papieski

Tegoroczny XXII Dzień Papieski pod hasłem ” Blask Prawdy” odbywał się w tym roku w 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, 16.10.2022 r.
Uczniowie naszej szkoły, chcąc uświetnić dzień Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II – przedstawili dla prusieckiej parafii montaż słowno-muzyczny przybliżający nauczanie Papieża dotyczące Prawdy. Pamiętali też o koleżankach i kolegach ze szkoły i zaprezentowali im ten program w poniedziałek, 17.10.2022 r.
Wszyscy uczniowie włączyli się w śpiew piosenek.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji „Dnia Nauczyciela”.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili p. Łukasz Zaranek- Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna, p. Zdzisław Hinz- Przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Rogoźnie, ksiądz Proboszcz Marek Salwa, p. Aneta Karaś- Sołtys Sołectwa Pruśce, p. Alina Dworakowska-Nowicka- Prezes KGW w Pruścach oraz p. Joanna Swiniarska- Przewodnicząca RR w Pruścach.
Uczniowie przygotowali wiersze i piosenki oraz scenki z życia szkolnego, za które serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich pracowników placówki❤️❤️❤️
Uczniom, Rodzicom i Gościom dziękujemy za miłe słowa, kwiaty i upominki🎁🌷🎁🌷🎁
Samorząd Uczniowski również przygotował niespodziankę dla gości i pracowników w postaci „cudownych tabletek”😉

Wycieczka kl. 8

Jesień jest piękna… 🍁🍂🍁W szczególności w Rogalinie, wśród zabytkowych dębów.
11 października klasa 8 wraz z p. Michaliną i p. Martą, wyruszyła na zwiedzanie XVIII wiecznego Pałacu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o losach 7 właścicieli pałacu, wyposażeniu poszczególnych sal (niektóre eksponaty wzbudziły niemałe zaskoczenie), po czym wykazali się swoją wiedzą w grze planszowej w rozmiarze XXL. Po warsztatach nadszedł czas na spacer po pobliskim parku, gdzie znajdują się zabytkowe pomniki przyrody, Lech, Czech i Rus. Na koniec odwiedziliśmy galerię sztuki na terenie kompleksu pałacowego, gdzie wisienką na torcie okazał się największy obraz Jana Matejki. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.🤗🍂

Pamiętamy o sobie i innych

10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego…O zdrowych relacjach pamiętajmy nie tylko od święta❤️🥰❤️

Próbna ewakuacja

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Pruścach, którzy w dniu 10 października 2022 roku przeprowadzili próbną ewakuację naszej placówki oraz przeprowadzili pogadankę z uczniami. 👩‍🚒🚒👨‍🚒

Spotkanie z policjantem👮‍♂️

W dniu 7 października odbyło się spotkanie z Panem Łukaszem Ignac naszym dzielnicowym. Spotkanie z klasami 4-8 dotyczyło spraw bezpieczeństwa na drodze, w szkole czy w sieci.
Osobne spotkanie mieli uczniowie z kl.4-5 i dotyczyło znajomości przepisów ruchu drogowego przed uzyskaniem karty rowerowej.🚴‍♂️🚴

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego 💚💚💚

Szósty dzień października to Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego 💚💚💚
Dlatego dziś w klasie 5 dominował kolor zielony 💚
Jesteśmy solidarni z osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym… nie tylko od święta
💚❤️💚❤️💚

1 października to Dzień Osób z Afazją Rozwojową

Świętu temu przyporządkowany jest kolor czerwony i w kl.5 dzieci i nauczyciele uczący w tej klasie swój strój lub jego elementy dopasowali do święta 😄
Hasło, które jest myślą przewodnią święta brzmi:
Poznaj. Zrozum, Zaakceptuj!!!To tylko 3 słowa a jakie ważne
❤️❤️❤️

Kasztany dla Schroniska Azorek w Obornikach 🐕🐩🐕

Kasztany dla Schroniska Azorek w Obornikach 🐕🐩🐕
Szkolne koło wolontariatu zorganizowało w dniu 30 września br. wyjazd do Siernik po kasztany. Okazało się, że kasztanów za dużo nie było ale jesienny spacer leśnymi duktami w poszukiwaniu kasztanowców był udany 😍

Dzień Chłopca

To dzień, który w naszej szkole przebiegł w atmosferze „radosnej elegancji” 😉
Samorząd Uczniowski ogłosił, że każda osoba, która w dniu dzisiejszym przyjdzie do szkoły w muszce lub krawacie dostanie słodka niespodziankę. Odzew był bardzo duży… dlatego słodkości też musiało być dużo 🙃🍬🍬🍬 Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w akcji SU.
Ponadto koleżanki i wychowawczynie też przygotowały dla chłopców klasowe niespodzianki 🎁🎁🎁

JUBILEUSZE NAUCZYCIELI!

W tym roku szkolnym 6 naszych nauczycielek obchodziła jubileusz pracy: Pani Elżbieta 40-lecie, Pani Iwona 35-lecie, Pani Małgorzata 30-lecie, Pani Danuta 25-lecie i Panie Anita i Wioleta 20-lecie.
Z tej okazji uczniowie przygotowali wesoły program artystyczny by podziękować naszym „niezniszczalnym” Paniom za wspólne szkolne lata🌷🌷🌷
Wszystkiego najpiękniejszego życzymy wszystkim Paniom 🥰🤗🥰

Europejski Dzień Języków 2022

26 września odbyło się w naszej szkole wielkie święto języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Inicjatorem akcji w naszej szkole była klasa 6, która przygotowała krótkie przedstawienie z udziałem: Roszpunki, Krecika, klocka LEGO, Super Mario, Bolka i Lolka oraz królowej Elżbiety II. Klasy 3-8 uważnie słuchały przedstawienia, po czym obejrzały filmy i wzięły udział w quizie. Nagrodą były słodkie upominki z flagami państw europejskich.

Żegnaj lato na rok 🤗🤗🤗

Uczniowie klasy 4 z wychowawczynią pożegnali lato i powitali jesień podczas pierwszej wspólnej nocki w szkole! Pogoda nam dopisała i można była spędzić dużo czasu na dworze podczas wspólnych zabaw i gier.
Uczniowie samodzielnie przygotowali na kolację pizzę z ulubionymi dodatkami 🍕🍕🍕
Nie mogło zabraknąć nocnej zabawy w chowanego oraz gier planszowych i komputerowych czy seansu filmowego.
Ślicznie dziękuję za pomoc Rodzicom 🥰🥰🥰
Już czekamy na następne wspólne nocki 🙃😉🙃

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Nasza szkoła przystąpiła do niej w piątek – 16 września. W akcji wzięły udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie wszystkich klas, którzy pod opieką nauczycieli posprzątali boiska szkolne, boisko wiejskie, przystanki i pobocza dróg. Po pracy nie mogło zabraknąć tradycyjnego ogniska i smażenia kiełbasy, którym zakończyliśmy lato i wkroczyliśmy w czas jesieni. Dzięki wzięciu udziału w akcji tereny nam najbliższe są lśniąco czyste. Warto dbać o środowisko!
Serdecznie dziękujemy p. Patrycji Rembisz za upieczenie ciasta!

Spotkanie z dietetykiem

W dniu 15 września br. w ramach programu „Zapobiegania otyłości i nadwagi u dzieci” realizowanego w naszej szkole gościliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia panią Iwonę Polegę – dietetyczkę. Uświadomiła dzieciom jak ważne jest zdrowe, a jednocześnie rozsądne odżywianie, jak można włączyć warzywa i owoce w codzienny jadłospis np. smaczny i zdrowy chlebek bananowo-czekoladowy czy browni z fasolą. W trakcie zajęć dzieci za pomocą wszystkich zmysłów oprócz wzroku rozpoznawały znane i mniej znane owoce i warzywa. Uczniowie uzupełnili swoją teoretyczną i praktyczną wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia.🍇🥝🍍🍽🥣🥩🥕🌽🍅

Żywa lekcja historii 😊

W dniu 14.09.2022 r. uczniowie klas 2-6 wyjechali na wycieczkę do Biskupina na XXVII FESTYN ARCHEOLOGICZNY pod nazwą MATKA NATURA. Wyjazd odbył się w ramach „Akcji Lato” dofinansowanej przez GKRPA w Rogoźnie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z codziennym życiem sprzed wieków.

DOŻYNKI SOŁECKIE

W dniu 4 września br. na boisku wiejskim w Pruścach odbyły się kolejny raz dożynki, których nasza społeczność była współorganizatorem! Pogoda dopisała, więc można było wspólnie świętować zakończenie żniw i podziękować rolnikom za ich ciężką pracę. Na szerszą fotorelację zapraszamy na szkolnego Facebooka 🙂
Dziękujemy wszystkim za współpracę !!!

Zawody strażackie

W dniu 3 września br. na boisku w Gościejewie odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Rogoźno drużyn OSP. Miło było zobaczyć podczas zawodów naszych uczniów, absolwentów oraz rodziców naszych dzieci. W zawodach wzięły udział 3 drużyny z OSP Pruśce 🚒
Były to: drużyna młodzieżowa, męska seniorów oraz jedyna drużyna Pań 💪🥰💪🥰💪
Na boisku była również „silna” grupa dopingująca startujących zawodników 😍🔥😍🔥😍
Wszyscy startujący dali z siebie wszystko co najlepsze!!! Gratulujemy 🔥🚒🔥🚒🔥

To MY społeczność szkolna 2022/2023

Pasowanie pierwszoklasistów 👩‍🎓🧑‍🎓

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego miała miejsce bardzo miła uroczystość!!!
Do grona szkolnej społeczności dołączyło 11 wspaniałych uczniów, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole😃😃😃
Było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor Iwonę Gruszkę. Rodzice swoim pociechom wręczyli prezenty a p. dyrektor pamiątkowe dyplomy.
Witamy w naszych szkolnych progach!!! 🤗🤗🤗

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023🙋🧏‍♀️

Czas wakacji szybko minął … wypoczęci, z głowami pełnymi nowych pomysłów powróciliśmy do szkoły.
Nowy rok szkolny powitali z nami zaproszeni goście: p. Łukasz Zaranek- Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna, ksiądz proboszcz Marek Salwa, p. Henryk Karaś- były Sołtys Sołectwa Pruśce, p. Aneta Karaś- Sołtys Sołectwa Pruśce, p. Alina Dworakowska-Nowicka- Prezes KGW w Pruścach, Druh Adam Trafas Prezes OSP w Pruścach oraz nasza „młoda” emerytka p. Elżbieta Rożek.
Pani Dyrektor Iwona Gruszka powitała wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość i w imieniu społeczności szkolnej podziękowała Panu Henrykowi Karasiowi za prawie 30 lat współpracy 🥰
Uczniowie szkoły pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny w pięknym montażu słowno-muzycznym. Nie zapomnieliśmy uczcić 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Od jutra czekają nas nowe szkolne przygody i wyzwania!!! Witaj szkoło!!! 🥰😁