Rok szkolny 2021/2022

Awans zawodowy

W dniu 28 czerwca 2022 roku Pani Renata Urban przystąpiła do egzaminu na nauczyciela kontraktowego i pomyślnie go zdała. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

Żegnaj szkoło

W dniu 24 czerwca 2022 roku zabrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów z naszej szkoły i całej Polski. Uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022 i powitaliśmy długo wyczekiwane wakacje!!!🤸‍♂️🤸‍♂️🤸‍♂️
Podczas tych ostatnich chwil towarzyszyli nam zaproszeni goście: Łukasz Zaranek- Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna, ks.Marek Salwa- Proboszcz Parafii Pruśce, Henryk Karaś- Sołtys Sołectwa Pruśce, Aneta Karaś- Przewodnicząca Rady Rodziców, Druh Adam Trafas- prezes OSP Pruśce, Alina Dworakowska-Nowicka- Prezes KGW w Pruścach. Pani Dyrektor Iwona Gruszka podziękowała Pani Elżbiecie Rożek za długoletnią współpracę. Kwiaty i słowa podziękowań popłynęły również do Pani Anety Karaś, która przez 10 lat pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców.
Absolwenci w krótkim programie pożegnali się ze społecznością szkoły a klasa 7 pożegnała swoje starsze koleżanki i kolegów. Na koniec zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem oraz za dobre wyniki w nauce. Nagrody książkowe za osiągnięcia naukowe oraz za frekwencję i za pracę na rzecz szkoły dla absolwentów ufundowała Rada Rodziców. W imieniu Burmistrza nagrodę i list gratulacyjny dla najlepszej absolwentki Martyny Czajkowskiej wręczył p.Łukasz. Statuetki PRYMUSA SZKOŁY otrzymali Jan oraz Seweryn z klasy 4.
Wszystkim Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy pięknych WAKACJI😊🤗🥰

Turniej piłki nożnej

W dniu 23 czerwca 2022 roku odbył się turniej piłkarski „Rozpoczęcie wakacji z OSiR Rogoźno „. To był ostatni mecz dla Nikodema Łąsiaka, Mikołaja Karasia, Wiktora Nowickiego i Kacpra Woźniaka, którzy opuszczają szkolne mury. 😪 Panowie dziękujemy za wszystkie emocje sportowe, które były z waszym udziałem ❤️ Rozwijajcie dalej swoje zainteresowania sportowe 💪😃
W skład drużyny weszli jeszcze Łukasz Sierszuła, Norbert Macha oraz Filip Swiniarski, który otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju.
Gratulujemy drużynie 🏆

Czas na emeryturę

W dniu 23 czerwca br. nasi uczniowie w pięknym montażu słowno-muzycznym pożegnali Panią Elżbietę Rożek,❤️ która po 40 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę. Słowa podziękowań popłynęły również od pracowników szkoły. Było…uroczyście🥰… radośnie🤗… i wzruszająco😪
Pani Elżbieto … jeszcze raz za wszystko dziękujemy i życzymy pięknych dni na emeryturze 😘😘😘

Karta rowerowa

W dniu 22 czerwca 2022 roku dwóch uczniów klasy 4 (Ania i Seweryn) zdawało egzamin praktyczny na kartę rowerową. Świetnie sobie poradzili z jazdą na rowerze i zdobyli upragnioną kartę rowerową. Gratulujemy 😊 i życzymy bezpiecznej jazdy 🚴‍♂️

W rytmach reggae

Ostatni koncert w tym roku szkolnym odbył się 22 czerwca 2-22 roku. Dużo pozytywnej energii popłynęło z muzyką reggae prosto ze słonecznej Jamajki. Poznaliśmy też brzmienie i wygląd instrumentu pod nazwą cajon. To był bardzo radosny koncert 🥰🙃🕺💃

Piknik klasy 2

Pierwszego dnia astronomicznego lata, czyli we wtorek 21 czerwca, uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią wybrali się na integracyjny piknik klasowy do Emila. Dobre humory oraz świeże powietrze sprawiły, że wszyscy bawiliśmy się doskonale. Składamy serdeczne podziękowanie mamie oraz babciom Emila, które przygotowały wiele pyszności: kiełbaski z grilla, ciasto, napoje oraz owoce i lody. Dziękujemy również tym mamom, które zaangażowały się w transport dzieci na wyznaczone miejsce. Był to świetny czas wspólnej zabawy i odpoczynku, podczas którego nikt się nie nudził. Poczuliśmy już pierwszy powiew wakacji.

Piknik przedszkolaków

20.06.2022 r. przedszkolaki wybrały się na kolejny piknik, tym razem, integracyjno-przyrodniczy, do domu Huberta. Tam, oprócz wspólnych zabaw, dzieci miały okazję przebywać ze zwierzętami „na wyciągnięcie ręki”. Mogły z bliska obserwowały, karmić, a nawet głaskać. Dużą niespodzianką okazało się zaproszenie do pokoju Huberta, gdzie nie zabrakło radości i uśmiechu, wzajemnego współdziałania i koleżeńskiej współpracy. Pomimo deszczowej pogody wszyscy bawili się wspaniale, a czas tam spędzony upłynął bardzo szybko. Dziękujemy Gospodarzom oraz Rodzicom za zorganizowanie pikniku dla dzieci.

Piknik przedszkolaków

13 czerwca 2022 r. odbyła się piesza wycieczka do domu rodzinnego Gabrysi, gdzie został zorganizowany pożegnalny piknik dla koleżanek i kolegów, którzy od września rozpoczną naukę w szkole już jako pierwszoklasiści. Były wspólne gry, zabawy i smaczne kiełbaski z grilla.
Wspaniała zabawa towarzyszyła przedszkolakom, a przyszłym uczniom pozostaną niezapomniane przedszkolne wspomnienia.
Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie dla dzieci cudownego spotkania.

Nocka w szkole

Dnia 10 czerwca br. integracyjną nockę w szkole przeżyli uczniowie klas 3, 4 i 5 wraz z wychowawcami. Był spacer do lasu, ognisko i kiełbaski, zabawy o zmroku na boisku, gra w piłkę, śpiewy i tańce, seans filmowy oraz dużo wspólnych rozmów i śmiechu 😊❤ Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas 🥰

Wyjazd do Lipin

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach w dniu 6 czerwca br. nasi uczniowie z kl.1 (Lena i Antosia) oraz z klasy 3 (Jan i Antoni) wzięli udział w uroczystym otwarciu orlika lekkoatletycznego. Z tej okazji zorganizowano zawody dla uczniów. Najmłodsi uczestnicy startowali w biegu na 400 m. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.
Boisko prezentuje się doskonale i z lekką zazdrością patrzyliśmy na nie 😉

Festyn Rodzinny 🙂

A tak wspólnie bawiliśmy się na kolejnym festynie rodzinnym, który odbył się 5 czerwca na boisku szkolnym!!! 🤸‍♂️👫🤹👨‍👩‍👧‍👦
Pogoda oraz uczestnicy dopisali🥰 😉🥰
Współorganizatorom dziękujemy!!! 🤗😄🤗
Rada Rodziców naszej szkoły
Koło Gospodyń Wiejskich w Pruścach

Nocka w przedszkolu

W dniu 3.06.2022r. odbyła się pierwsza „Nocka w przedszkolu ” podczas której dzieci wykazały się dużą aktywnością i samodzielnością. Same szykowały sobie posłanie, przygotowywały kanapki, a także okazały dużą wytrwałość podczas zabaw i gier sportowych. Wielką niespodzianką okazał się pokaz urządzeń gaśniczych nowego wozu strażackiego. Z nieukrywaną radością dzieci uczestniczyły w „pidżama party ” i z wielkim zaciekawieniem obserwowały niebo nocą. Po przespanej nocy zadowolone przedszkolaki wróciły do domu oczekując kolejnej „Nocki w przedszkolu „. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w jej organizacji.

Wyjazd integracyjny klasy 3

Agroturystyka „Gronostaj” w Marszewcu położona jest 24 km od Prusiec. To właśnie tutaj klasa 3 świętowała „Dzień Dziecka”🥳. Właściciele przywitali nas ciepło i radośnie. Po miłym spotkaniu wyruszyliśmy w trasę po okolicy – „Balbiną” – pojazdem z dawnych czasów 😉. Byliśmy przy grobie Franciszka Mickiewicza, brata Adama Mickiewicza. Na chwilę zatrzymaliśmy się w lesie Rożnowickim, aby uczcić chwilą ciszy pamięć pomordowanych Polaków. Kolejny przystanek był w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Balbina zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Gry ⚽, zabawy 🥳 oraz ognisko 🔥 były zwieńczeniem tego pięknego dnia. Po tak ogromnym wysiłku nadszedł czas na zasłużony odpoczynek 🌛. To był wyjątkowy czas, który dostarczył nam wielu emocji 💞. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i współpracę 😍.

Dzień dziecka

Dzień 1 czerwca 2022 r. każda klasa mogła sobie zorganizować wg własnych potrzeb. Najmłodsi wybrali się na podchody do pobliskiego lasu, klasy 4 i 5 wybrały się na wycieczkę do Wrocławia, klasa 7 pojechała rowerami do Rogoźna a uczniowie klasy 8 wybrali się pociągiem do Poznania.

Roztańczone przedszkolaki

W dniu 1 czerwca 2022 r. na targowisku miejskim w Rogoźnie został zorganizowany Dzień Dziecka, gdzie nasze przedszkolaki, w części artystycznej zaprezentowały taniec z pomponami do piosenki „Samba De Janeiro „. Dziękujemy Rodzicom za przywiezienie dzieci, za pomoc i kibicowanie swoim małym tancerzom.

 

Nocka w szkole

Piątek, 27 maja 2022 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy 1 i 2 naszej szkoły, bowiem tej nocy nocowali oni w szkole. „Nocka w szkole” rozpoczęła się o godzinie 18:00 i trwała do 9:00 dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły ze swoim ekwipunkiem. W walizkach i torbach znalazły się, najpotrzebniejsze drobiazgi, niezbędne w czasie nocowania w szkole oraz dobry humor.
Po rozlokowaniu w salach lekcyjnych i wybraniu swojego kawałka podłogi udaliśmy się na spacer do lasu, podczas którego obserwowaliśmy leśną roślinność oraz napotkanego zajączka. Po powrocie, czekało na nas ognisko przygotowane przez jednego z rodziców. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek bawiliśmy się na szkolnym boisku aż do zmroku. Zanim wszyscy udali się na zasłużony – aczkolwiek baaardzo późny – odpoczynek oczywiście nie obyło się bez nocnego seansu filmowego oraz wysłuchania czytanej przez nauczyciela „dobrej” książki. Nie ma też co ukrywać, ostatnią rzeczą na jaką mieli ochotę uczniowie w czasie nocowania było .. spanie. Nawet najwytrwalszych w końcu sen zmorzył i w bardzo późnych godzinach udało się wprowadzić ciszę nocną. Noc była więc krótka, a rano czekało nas porządkowanie sal i wspólne przygotowanie śniadania. W pamięci na zawsze pozostaną nam niezwykle ciepłe wspomnienia szkoły, w której nie tylko nauczyciele odpytują, ale w której można ciekawie spędzić czas i ujrzeć wychowawców w niecodziennej sytuacji. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie – p. A. Bardzik i p. R. Lewandowska. Duże podziękowania należą się Rodzicom za pomoc w współorganizację.

Zapraszamy

,,Ratujemy i Uczymy Ratować”

Program Edukacyjny ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” WOŚP  został zrealizowany w naszej szkole w klasach 1 – 7.
Uczniowie poznali i utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy, oswoili się z tak ważnymi zagadnieniami.

Powodzenia ósma klaso!!!🍀🍀🍀

Wszyscy uczniowie klasy 8 przystąpili do sprawdzianu po ósmej klasie. Trzymamy kciuki!!!

Gry edukacyjne naszych uczniów

XII Archidiecezjalny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II poprzedzał działania wykonywane w szkołach. W tym roku uczniowie wykonywali planszowe gry edukacyjnej tematycznie związane z naszym Patronem. Uczniowie licznie przystąpili do konstruowania gier. Komisja szkolna wyłoniła prace, które reprezentowały naszą szkołę w konkursie, podczas Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbywającym się w tym roku we Wrześni. W finale konkursowym uczniowie naszej szkoły otrzymali: w kategorii klas młodszych wyróżnienie – Jan Drzazgowski, I miejsce w kategorii klas 4-6 – Jan Ciesielski i I miejsce w kategorii klas 7-8 – Norbert Macha i Filip Swiniarski.
Gry edukacyjne wykonano bardzo pomysłowo i będą służyć naszej społeczności do nauki poprzez zabawę.

„Przetańczyć cały czas”

19 maja br. uczniowie klas 0-5 wzięli udział w przedstawieniu pt. „Przetańczyć cały czas”. Podczas pokazu mieli okazję zapoznać się z różnymi stylami tanecznymi, które rozwijały się przez wieki. Oprócz teorii były również „przerwy” taneczne, podczas których można było wypróbować swoje umiejętności💃🕺

Szkolny Dzień z Patronem

18 maja 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona – Jana Pawła II. Z tej okazji w każdej klasie przypominaliśmy sobie życie Świętego Patrona poprzez pogadanki, quizy, grę w gry samodzielnie wykonane przez uczniów naszej szkoły. W radosnej atmosferze paliliśmy ognisko, na którym mogliśmy smażyć kiełbaski. Pogoda dopisała, zatem mogliśmy cieszyć się z udanego święta.

XII Archidiecezjalny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

W tym roku, po dwóch latach przerwy (18 maja 2022 roku),  zjazd odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II we Wrześni. W zjeździe uczestniczyło 12 szkół naszej Rodziny.
Zjazd poprzedzał działania wykonywane w szkołach. W tym roku uczniowie wykonywali edukacyjne gry planszowe. Cieszymy się, że doceniono gry wykonane przez naszych uczniów – otrzymaliśmy nagrody we wszystkich kategoriach🙂. 102 rocznicę urodzin naszego Patrona przeżyliśmy w gronie Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Mistrz matematyki w naszej szkole!

W dniu 13 maja 2022 roku odbył się kolejny etap Powiatowego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział 76 uczniów ze szkół podstawowych powiatu obornickiego w 5 grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Jarząbek z kl. 4, Wiktor Pilarski z kl. 5 i Paweł Dworakowski-Nowicki z kl.7. Tytuł Mistrza Matematyki powiatu obornickiego klas 5 otrzymał Wiktor Pilarski. Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

Upiększamy nasze środowisko

W ramach realizacji działań Szkolnego Koła Wolontariatu odbyła się akcja „Sadzenia kwiatów”. Celem akcji było uwrażliwienie na piękno natury oraz wdrożenie do systematycznego dbania i pielęgnowania roślin 🌺🪴
Wolontariusze rozpoczęli od pomalowania własnoręcznie wykonanej donicy przez tatę Seweryna za co serdecznie dziękujemy❤, a następnie zabrali się do sadzenia pelargonii. Mamy nadzieję, że posadzone kwiatki upiększą teren szkoły, a wolontariusze zaangażują się w codzienną ich pielęgnację🌞

Gratulacje!!!

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Adam Zaranek z kl.3, Aleksander Zaranek oraz Alicja Dworakowska-Nowicka z kl.2 wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej🚒 „Młodzież zapobiega pożarom” 🔥🔥🔥na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy Adamowi II🥈 miejsca a Olkowi III🥉 miejsca, które upoważniają chłopców do walki na szczeblu województwa. Ala zajęła miejsce 5 w powiecie💪 z czego również się cieszymy!!!

Spotkanie ze sztuką

Dziś uczniowie klas 0,1,2,3 wyjechali do MDK w Wągrowcu na spektakl teatralny pt „Czarodziejski ołówek „. Przedstawienie dostarczyło oglądającym nie tylko sporo śmiechu i radości, ale również odrobinę dreszczyku emocji oraz pewności, że każdy z nas potrafi pokonywać różne przeciwności losu. Po spektaklu udaliśmy się do restauracji Willisch Cafe na pyszne frytki. Pełni pozytywnych wrażeń, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Niech się świeci 3 Maj🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Poczet sztandarowy oraz delegacja z wiązanką kwiatów wzięła udział w uroczystościach z okazji 3 Maja, które odbyły się w Rogoźnie.

Niezwykła lekcja historii

W dniu 29 kwietnia 2022 roku uczniowie wzięli udział w pokazie historycznym, który dotyczył okresu Średniowiecza. Podczas prezentacji mogli zapoznać się z kulturą i zwyczajami rycerskimi w Europie. Poznali elementy zbroi rycerskiej, obejrzeli inscenizację pasowania na rycerza oraz dowiedzieli się jakimi cechami powinien odznaczać się rycerz. Każdy uczeń mógł zapoznać się z rekwizytami takimi jak repliki mieczy, zbroi, buzdyganów, kopii, korbaczy, kolczugi oraz toporów. 🏹🪓🎎👑

Majowe święta

W dniu 29 kwietnia 2022 roku w klasach młodszych 0,1,2 odbyły się zajęcia, na których dzieci utrwalały wiadomości o polskich symbolach narodowych oraz poznały historyczne informacje o ważnym wydarzeniu jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Swoją patriotyczną postawę dzieci pokazały podczas śpiewania hymnu narodowego. Do domów dzieci wróciły z biało – czerwonymi chorągiewkami, które same wykonały 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Natomiast uczniowie klas 3-8 znaleźli się w Escape room. W pokoju zagadek mieli za zadanie odzyskać Konstytucję zamkniętą w zaszyfrowanej skrzynki. Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko wiedzą ale i dużym sprytem. Dla wszystkich była to świetna lekcja historii.

Konkurs matematyczny

26 kwietnia br. odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Matematycznego o tytuł Mistrza Matematyki. 🧮
W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 4,5,7.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
Paweł Dworakowski-Nowicki,
Wiktor Pilarski
i Maciej Jarząbek.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie konkursu.💪😉

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W sobotę 23 kwietnia 2022 w sali Rogozińskiego Centrum Kultury, odbyły się eliminacje Miejsko-Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W konkursie wystartowało 35 uczestników w trzech kategoriach wiekowych tj.:
Szkoła Podstawowa klasy I-IV
Szkoła Podstawowa klasy V-VIII
Szkoły Ponadpodstawowe.
Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 30.04.2022 w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie, awansowali nasi uczniowie:
Adam Zaranek, Aleksander Zaranek i Alicja Dworakowska Nowicka,
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Obchody Dnia Ziemi – w 2022 roku🌏

W naszej szkole, już tradycyjnie, dnia 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku – 2022 – święto odbywało się pod hasłem „Inwestujmy w naszą planetę”.
Planując święto – zgodnie z jego tegorocznym hasłem – staraliśmy się zgłębić sposoby inwestowania w zachowanie czystej Ziemi dla następnych pokoleń poprzez promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększyć świadomość uczniów na temat zagrożeń, jakie dotykają naszej planety. W tym celu przedszkolaki, jak i uczniowie, podjęli się szeregu działań uczących właściwych zachowań: oglądali filmy i prezentacje przybliżające temat, śpiewali piosenki na tematy ekologiczne, wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali quizy oraz wzięli udział w grze terenowej o tematyce ekologicznej. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ekologii, segregacji śmieci i znaczenia Ziemi dla życia ludzi- wykazując się podczas układania wierszy o naszej planecie i rozwiązując krzyżówki i wykreślanki.
Cały dzień upłynął w przyjemnej atmosferze – na miłej zabawie i grze. Całości świętowania dopełniło ognisko, podczas którego uczniowie i nauczyciele smażyli kiełbaski, co jeszcze bardziej pozwoliło uznać wszystkim ten dzień za niepowtarzalny.😉

Notatki graficzne

Klasa 3 dzieli się wrażeniami po przeczytaniu lektury 📖 M. Kruger „Karolcia”. Pierwszy raz tworzyli notatki graficzne do przeczytanych rozdziałów 📰. Działanie okazało się strzałem 🎯 w „10”. Uczniowie z ogromnym zaangażowanie ilustrowali swoje pomysły. W efekcie pracy powstały ciekawe notatki wizualne, które widać na załączonym obrazku 📖🔹📖🔹📖
Lubimy takie dni, gdy książka jest źródłem pomysłów na niestandardowe zajęcia.

Dzielimy się radością!

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie szkoły okazali wielkie ❤ dzieciom oraz pracownikom
Szpitala Powiatowego im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wykonali własnoręcznie prace plastyczne oraz kartki wielkanocne przesyłając Wesołego Alleluja🐣🐰🐣

Lubimy niespodzianki!!!

Już niedługo Wielkanoc, która wiąże się z prezentami. Do dzieci z oddziału przedszkolnego zawitał Zajączek, który ukrył niespodzianki na boisku szkolnym 🐰🐣

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu💙

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu💙💙
W dniu dzisiejszym (1.04.22 r.) uczniowie klasy 4 wraz z paniami święcili na niebiesko. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zaburzeń autystycznych, a na znak solidarności z osobami zmagającymi się z autyzmem wspólnie wykonywali plakaty i udekorowali klasę. NIE OCENIAJ, NIE ODSUWAJ SIĘ, NIE WYKLUCZAJ, DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!!!💙❤🧡🖤💛💚💜🤍🤎💙

Mamy TO!!!

Serdecznie gratulujemy Pawłowi zdobycia 🥇pierwszego miejsca🥇 podczas finału mikroFONI 2022, który odbył się dziś (1 kwietnia 2022 roku) w ośrodku kultury w Obornikach.

Kreatywność mile widziana 😉

Samorząd Uczniowski z okazji Prima Aprilis zorganizował w naszej szkole dzień bez plecaka. Plecak miał być zastąpiony innym przedmiotem. Kreatywność uczniów była przeogromna! Młodzież przyszła do szkoły z taczką, koszykiem, garnkiem, wiadrem, sejfem, komputerem, balkonikiem, mikrofalówką, wentylatorem… pomysłów było wiele i wszystkie były świetne! 🙂
Jury pochwaliło za kreatywność każdego ucznia i każdy dostał słodki poczęstunek.
Wyróżnienia dostali:
– kl. 3 – Jan Drzazgowski,
– kl. 4 – Nikola Piaskowska,
– kl. 5 – Jagoda Gruszka,
– kl. 7 – Julia Brzuszczak,
– kl. 8 – Bartłomiej Staszewski.
Mistrzynią kreatywności za najbardziej kreatywny „plecak” została Nikola Frontczak 😊 Samorząd Uczniowski dziękuje za bardzo liczny udział w akcji „dzień bez plecaka” i obiecuje powtórkę za rok 😄

Królewska gra

W dniu 30 marca br. odbył się III Szkolny Turniej Szachowy ♟️♟️♟️.
W turnieju wzięli udział chętni uczniowie z klas 3-8. Wszyscy uczestnicy rozegrali 5 meczów szachowych. Pary do rozgrywek za każdym razem były losowane przez program komputerowy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Sołectwo Pruśce, któremu serdecznie dziękujemy ❤.
Zwycięzcy z poszczególnych klas otrzymali pen drive oraz dyplomy…, a byli to: Adam Zaranek, Seweryn Sosnowski, Weronika Buczek, Paweł Dworakowski-Nowicki oraz Mikołaj Karaś♟️.
Szachowym szkolnym „królem” został Mikołaj Karaś♟️👑♟️ wyprzedzając Wiktora Nowickego i Pawła Dworakowskiego- Nowickiego.
Serdecznie WSZYSTKIM gratulujemy!!!👏♟️👏♟️👏

O ekologii 🌞!

W dniu 24 marca br.  uczniowie klas 0-5 uczestniczyli w bardzo mądrym przedstawieniu na temat dbania o środowisko. Poznali również brzmienie 3 instrumentów banjo, kalimby oraz flażoletu.

Witamy wiosnę🌞🍀🌞!

21 marca 2022 r. to dzień, kiedy żegnamy zimę, a witamy wiosnę. Dzieci przedszkolne i uczniowie klas 1 i 2 idąc spacerkiem z Gaikiem-Maikiem szukali pierwszych oznak wiosny w przyrodzie. Z ogromnym zapałem wykonywali w klasie ciekawe wiosenne zadania, ale najbardziej wyczekiwaną dziś chwilą było smażenie kiełbasek przy ognisku.
Natomiast uczniowie klasy 3, 4 i 5 wraz z wychowawcami udali się do zagrody edukacyjnej „Alpakoland Klotyldzin – alpaki i inne zwierzęta”. Poznaliśmy bardzo dużo zwierząt, które mogliśmy nakarmić, dotknąć i pogłaskać. Był również czas na zabawy i gry na placu zabaw oraz na ognisko z kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i oświadczyli, że jeszcze do zagrody wrócą 😊.
Młodzież z klasy 7 pojechała poszukać wiosny w Wągrowcu, a młodzież z klasy 8 poszukiwała wiosny w Poznaniu 😉.
Pierwszy dzień wiosny uważamy za bardzo udany.

mikroFonia 2022

Kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w Przeglądzie Talentów Muzycznych MIKROFONIA 2O22. Gratulujemy wszystkim występującym 👏👏👏!
Dziękujemy Rodzicom za pomoc, wsparcie i wiarę w zdolności swoich pociech ❤💪👌❤.
Miło nam poinformować, że laureatem został Paweł Dworakowski-Nowicki z kl.7👏❤👏🤩👏.

Dzień Kobiet

Dziś (tj. 8 marca br.) uśmiech zagościł na każdej buzi w naszej szkole podczas przedstawienia z okazji Dnia Kobiet 🥰😀🥰. Były wiersze… piosenki… tańce… pokaz mody… oraz skecze i życzenia w wykonaniu wielu szkolnych artystów, za które serdecznie dziękują wszystkie Panie małe i duże 😍😘🥰.

Konkurs wiedzy

7 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – etap szkolny.
Współorganizatorem konkursu było – OSP Pruśce
Miejsce I zajęła Nikola Frontczak, miejsce II  przypadło Pawłowi Dworakowskiemu- Nowickiemu a Norbert Macha wywalczył miejsce III 🙂 Gratulujemy zwycięzcom wiedzy!!!
Druhowie zapraszają chętną do działania młodzież w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Na sportowo, bo to zdrowo 😉

Trochę inna lekcja wychowania fizycznego 😉.
Uczniowie klasy 8 pojechali w ramach lekcji w-f do Wągrowca na kręgle. Oprócz celności ćwiczyli również biceps 💪 ponieważ jak się okazało niektóre kule były dosyć ciężkie 😁.

Spotkanie ze sztuką

3 marca 2022 r. dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1, 2, 3 z wielką radością, wyjechali do Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu na spektakl teatralny pt. „Jaś i Małgosia”.
Widowisko bardzo się wszystkim podobało. Jego ciekawa i kolorowa dekoracja wprowadziła dzieci w magiczny świat teatru. Aktorzy ubrani w niezwykłe kostiumy, wesołe piosenki zachęcające do spontanicznych reakcji – wszystko to sprawiło, że uczniowie z wielką uwagę i zaciekawieniem śledzili przygody Jasia i Małgosi. Natomiast zamknięcie Baby Jagi wyzwoliło gromkie brawa i radość oglądających.
Wszyscy wróciliśmy do szkoły pełni uśmiechu i zadowoleni.

Ostatki klasy 7 w klimacie naleśnikowym

W ten piękny, słoneczny dzień, klasa 7 wraz z wychowawcą świętowała Dzień Naleśnika (ang. Pancake Day), czyli angielskie Ostatki lub Podkoziołek.
Najpierw uczniowie zostali zapoznani z historią oraz sposobami obchodzenia Dnia Naleśnika, a następnie w grupach tworzyli tematyczne lapbooki związane z dzisiejszym świętem. Po ćwiczeniach teoretycznych nadszedł czas na naleśnikowy wyścig na boisku szkolnym. Poziom był bardzo wyrównany, dlatego każdy z zawodników otrzymał w nagrodę mini naleśnika.
Humory i pogoda dopisały! W takim klimacie, klimacie naleśnikowym, pożegnaliśmy oficjalnie tegoroczny karnawał.

POMAGAMY ❤🇺🇦❤

1i 2 marca br. zawieźliśmy zebrane przez szkolne koło wolontariatu środki czystości do MDK w Wągrowcu oraz do GOPS-u w Rogoźnie, które są już w drodze do Ukrainy.
Dotarli do Rogoźna pierwsi uchodźcy. Rogoźno potrzebuje:
– kurtki dziecięce wiosenne dla dzieci w wieku 5 -10 lat. Mogą być używane, ale wyprane i w dobrym stanie,
– środki czystości i między innymi pampersy dla dorosłych i dzieci, podpaski,
– pościele, koce (nowe).
Dziękujemy wszystkim za okazane serce!!!
Bardzo dziękujemy panu sołtysowi Henrykowi Karasiowi za organizację transportu.

Rekrutacja 2022-2023

POMAGAMY ❤🇺🇦❤

Prowadzimy w szkole zbiórkę rzeczy zgodnie z KOMUNIKATEM BURMISTRZA ROGOŹNA w sprawie organizacji pomocy dla Ukrainy.
Zbiórka tylko nieużywanych rzeczy, zgodnie z wykazem:
– generatory prądu
– powerbanki
– latarki wraz z bateriami
– koce
– karimaty
– śpiwory
– pościele i prześcieradła
– kołdry termiczne
– ręczniki
– środki czystości (pasta + szczoteczki do zębów, mydło w płynie, szampony, papier toaletowy, podpaski, ręczniki papierowe)
– czajniki elektryczne
– naczynia jednorazowe (kubki, talerze, sztućce)
– worki na śmieci
– apteczki samochodowe
– środki dezynfekcyjne i opatrunkowe (bandaże, plastry, opatrunki jałowe, środki odkażające itp.)
-woda w butelkach
Zebrane rzeczy zostaną przekazane do zaprzyjaźnionej Gminy Tulczyn na Ukrainie, oraz uchodźców, którzy przybędą na teren naszej gminy. Już teraz wiemy, że do Rogoźna dotrze pierwsza 20 osobowa grupa uchodźców (kobiety z dziećmi).
Dla dzieci można przekazywać kolorowanki z kredkami, przytulanki pluszowe.

POMAGAMY ❤🇺🇦❤

„Koci bal”🐱 …miau

24 lutego w naszej szkole uczniowie kl.3, 4 i 5 bawili się na dyskotece karnawałowej 💃🕺
Każdy uczestnik dyskoteki był przebrany za kota. Wszyscy pięknie się bawili przy przebojach polskich i zagranicznych.
Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkości 🍭🍬🍪

Skutki wichury

Dziękujemy druhnie i druhom OSP Pruśce za sprawne usunięcie niebezpiecznie powiewającego elementu opierzenia.

Niech żyje bal!!!💃🕺

Nasi najmłodsi uczniowie bawili się na balu przebierańców 👑🩰🪖
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku ❤

Pamiętamy o Powstańcach Wielkopolskich ❤

Z okazji ustanowienia dnia 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, w 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Miasta Poznania, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 oraz 12 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej postanowiły przy współpracy Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu upamiętnić Powstanców Wielkopolskich symbolicznym zniczami na grobach. W okresie od rocznicy wybuchu Powstania 27 grudnia do rocznicy porozumienia w Trewirze kończącego zwycięskie Powstanie – 16 lutego, znicze są zapalane na mogiłach poległych oraz weteranów.
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem wybrali się na pobliski cmentarz, aby również zapalić znicze lokalnym bohaterom Powstania Wielkopolskiego (p. Marian Lijewski, p. Michał Gruszka oraz p. Stanisław Szulc).

Walentynki w naszej szkole ❤

Samorząd Uczniowski przygotował Pocztę Walentynkową, do której można było przez ponad tydzień wrzucać kartki i laurki. Dzisiaj przedstawiciele SU – Julia i Seweryn wraz z opiekunem dostarczali kartki dla wszystkich klas. Frekwencja w akcji walentynkowej dopisała! Widać, że bardzo się lubimy ❤

XXVII Ognisko pod dębem Przemysł II

Dnia 12 lutego 2022 roku odbyło się XXVII Ognisko pod dębem Przemysł II w Marlewie. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami oraz nauczycielami.

Wolontariusze

,,Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
                                                                                                                                             Jan Paweł II
Cieszymy się, że wśród naszych uczniów mamy wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w działania na rzecz innych.

Kochane Babcie ❤ i Dziadkowie❤!!!

Ponownie nie mogliśmy zaprosić nasze kochane Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Waszych świąt do szkoły   i dlatego przygotowaliśmy niespodziankę w postaci filmiku, który umieściliśmy na szkolnej stronie fb.
https://www.facebook.com/488111518060501/videos/613886676366825

Bezpieczne ferie 

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach zachęca do bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania wolnego czasu! https://www.facebook.com/watch/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&v=495913775276645
 

Wspieramy lokalne inicjatywy!

Rozpoczęło się głosowanie w Rogozińskim Budżecie Obywatelskim.
Bardzo mocno zachęcamy do głosowania na projekt pt. „Małe centrum rozrywki w Siernikach”. Wystarczy wejść na stronę: https://rogozno.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski i tam oddać swój głos na nasz projekt.
Ten projekt, który otrzyma najwięcej głosów mieszkańców gminy Rogoźno – będzie realizowany w 2022!
Zachęcajcie znajomych‼
Nasz apel odniósł sukces!!! W Siernikach powstanie małe centrum rozrywki!!!

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Dzisiaj, 27 grudnia, po raz pierwszy obchodziliśmy nowe święto państwowe: Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Sejm jednogłośnie ustanowił je „w hołdzie bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918 – 1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej”.
Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 r. Celem powstańców był powrót ziem dawnego zaboru pruskiego wchodzących w skład Prowincji Poznańskiej do Polski, która w tym czasie odzyskiwała i umacniała niepodległość. Walki rozpoczęły się dzień po przybyciu do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego, powracającego do Polski z emigracji.

Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Jagoda Gruszka, Franciszek Drzazgowski, Marika Piaskowska, wziął udział w uroczystościach w Rogoźnie. W towarzystwie burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego.
Delegacja naszej szkoły w towarzystwie Renaty Tomaszewskiej przewodniczącej rady powiatu i Agaty Pasternak radnej powiatu.

🎅Lubimy niespodzianki🎅

Z workiem pełnym prezentów przybył do naszych uczniów Gwiazdorek 😃
Wszyscy grzeczni uczniowie ucieszyli się ze słodkości, które były w paczkach 😁

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w podtrzymanie tradycji szkolnej %3